سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۹

دانشجویان علوم پزشکی لرستان در میدان مقابله با کرونا حاضر شدند

Untitled.png

دانشجویان بسیجی دانشگاه علوم پزشکی لرستان در میدان مقابله با کرونا ویروس حاضر شده‌اند تا با راه‌اندازی خط تولید مواد ضدعفونی کننده به یاری مردم بیایند.

به گزارش مفدا لرستان، این روزها هرگوشه را که نگاه می‌کنی اقشار مختلفی از مردم، دانشگاهیان، بازاری‌ها، پرستاران و پزشکان و… به هر شکلی که می‌توانند به میدان مقابله با کرونا ویروس آمده‌اند تا سهم خود را در حفظ سلامت جامعه ایفا کنند و دست به دست هم بدهند تا کرونا را شکست دهیم.

همه به میدان مبارزه با شیوع کرونا آمده‌اند

برخی نیروها در قالب دستگاه‌های خدمات رسان مثل شهرداری‌ها معابر عمومی و خیابان‌های شهر را ضدعفونی می‌کنند، برخی پزشکان در فضای مجازی به انتشار مطالب و ویدئوهایی برای افزایش آگاهی عمومی می‌پردازند و در صحنه دیگری نخبگان در تلاش برای ساخت و تولید کیت‌های تشخیص کرونا هستند.

ویدئوهای مختلفی از تلاش گسترده و فداکاری‌های کادر درمانی، پرستاران و پزشکان برای درمان مبتلایان به کرونا منتشر می‌شود و میدان جهاد در راه حفظ سلامت ایرانیان خالی از نیروهای جهادگر نمانده است؛ هرکسی به هر شکلی که می‌تواند به میدان آمده است تا بار دیگر روزهای شادی و سلامت به کانون خانواده‌ها برگردد.

جهاد دانشجویان بسیجی برای حفظ سلامت مردم

اعضای سازمان بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز همچون همیشه برای جبران کمبودها و پر کردن خلاء های احتمالی در میدان حاضر شده‌اند؛ دانشجویان نخبه و بسیجی دانشگاه علوم پزشکی لرستان به صورت داوطلبانه کارگاهی برای تولید مواد ضدعفونی راه انداخته‌اند تا با تولید مواد ضدعفونی برای شستشوی سطوح، این محلول‌ها را به صورت رایگان به دست افراد بی بضاعت در مناطق حاشیه‌ای لرستان برسانند.

با توجه به نگاه مسئله محور بسیج دانشجویی، ایجاد کارگاه تولید مواد ضدعفونی و توزیع آگاهانه محصولات در دستور کار قرار گرفت.

دبیر پویش « زندگی دست یاریگر توست» در استان لرستان گفت: محلول های تولید شده به صورت رایگان در اختیار مردم قرار میگیرد.

علی محرابی با بیان اینکه ترکیبات محلول ضد عفونی کننده دست شامل ترکیباتی است که توسط اساتید داروسازی استان داده شده ، افزود: این محلول در بطری های استریل شده بین مردم مناطق محروم استان توزیع می شود.

وی افزود: همچنین در این کارگاه محلول ضد عفونی کننده سطوح نیز تولید می شود.

محرابی خاطر نشان کرد: به عنوان یک دانشجوی پزشکی و بسیجی در حال خدمت رسانی به مردم استان هستم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.