پنجشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۸

معاونت آموزشی دانشکده علوم پزشکی ساوه فرا رسیدن سال جدید را تبریک گفت

دکتر حمیدرضا کوهستانی

معاونت آموزشی دانشکده علوم پزشکی ساوه فرا رسیدن سال جدید را تبریک گفت و فعالیتهای این معاونت در ایام بحران کرونا را تشریح نمود .

به گزارش مفدا ساوه، دکتر حمیدرضا کوهستانی معاون آموزش تحقیقات و فرهنگی دانشجویی ضمن تبریک عید نوروز و آرزوی سلامت و سعادت برای همه ، اظهار امیدواری کرد که با توجه شیوع ویروس کرونا در کشور ، انشاا... با مشارکت مردم و قطع زنجیره انتقال و همچنین تلاش پرسنل بهداشتی درمانی بتوان با موفقیت از این بحران خارج شد. این معاونت نیز بر حسب وظیفه ذاتی خود اقدامات موثری را در این زمینه انجام داده است که به چند مورد آن در این قسمت اشاره می شود.

این معاونت همسو با سایر دانشگاه ها ، با توجه به تعطیلی حضوری کلاسها و در جهت استمرار و تداوم آموزش و با کمک از بستر مناسب آموزش مجازی در دانشکده ، اقدام به برگزاری کلاسهای به صورت مجازی و الکترونیک نموده است و بسیاری از دروس تخصصی، پایه و عمومی به صورت مجازی و الکترونیکی با تهیه پادکست، فیلم های آموزشی و ...از طریق سامانه الکترونیکی http://navid.savehums.ac.ir  تدریس می شود.

علاوه بر آن تهیه و انتشار محتوای های آموزشی درباره بیماری کرونا با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامت عمومی جهت استفاده دانشجویان و عموم مردم از دیگر برنامه های این معاونت در خصوص آموزش بوده است.

همچنین در حوزه پژوهش، با فراهم کردن تسهیلات برای انجام پژوهشهای مرتبط با بیماری کرونا و همچنین آنالیز داده های بیماران بستری در شهرستان های ساوه و زرندیه با هدف شناخت بهتر بیماری را در دستور کار قرار داده است.

علاوه بر آن این معاونت، اقدام به راه اندازی سامانه دیده بان به منظور نظارت مردم بر مردم در خصوص عدم رعایت بهداشت نموده است که با استقبال خوب مردم روبه رو شده است. در واقع در این سامانه مردم بر اساس فرم الکترونیک و آنلاین با هدف قطع زنجیره انتقال کرونا، مواردی که شاهد عدم رعایت بهداشت در اصناف و شغلهای حساس بودند را گزارش می کنند که جهت بررسی صحت و سقم موارد گزارش شده، همکاران حوزه معاونت بهداشتی بازدید از این مراکز را در دستور کار خود قرار می دهند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.