پنجشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۷

در پی مساعدت کشورمان در خروج بدون تشریفات دانشجویان؛

وزیر امور خارجه هند از مسؤولان ایرانی قدردانی کرد/بازگشت ۱۵ هزار دانشجوی غیرایرانی

دانشجویان هندی

در پی مساعدت کشورمان در خروج بدون تشریفات دانشجویان، سوبرامانیام جایشانکار، وزیر امور خارجه هند از مسئولان ایرانی قدردانی کرد.

به گزارش مفدا، دکتر عبدالحمید علیزاده، مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان گفت: پیام وزیر امور خارجه هند در قدردانی از مسئولان ایرانی به علت مساعدت در خروج بدون تشریفات دانشجویان هندی نشانه اهمیت دیپلماسی علمی در تقویت دیپلماسی عمومی است.

وی اظهار کرد: در نخستین روزهای شیوع کرونا در ایران، با همکاری و هماهنگی صورت گرفته میان سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی و برخی مراجع ذی‌صلاح، زمینه‌ای فراهم شد تا دانشجویان بین‌المللی بتوانند در کمترین زمان ممکن و بدون تشریفات مرسوم اداری از کشور خارج شوند و صدور پیام قدردانی وزیر امور خارجه هند از مسئولان ایرانی در همین راستا صورت گرفته است.

مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان افزود: با اقدامی که در هفته اول اسفندماه برای تسهیل خروج دانشجویان غیر ایرانی صورت گرفت، حدود ۱۵ هزار نفر دانشجو به کشور خود بازگشتند که رضایت خاطر مسئولان کشورهای مبدأ و خانواده‌های این دانشجویان را در پی داشت.

علیزاده با اشاره به اینکه در ایام تعطیلات دانشگاهی به مناسبت مقابله با بحران کرونا تعداد ۱۵ هزار و ۶۸۰ دانشجو به کشور خود بازگشته‌اند، گفت: البته لازم به ذکر است علی‌رغم خروج از کشور این دانشجویان همانند دانشجویان ایرانی در حال حاضر به صورت مجازی و آنلاین آموزش‌های دانشگاهی خود را دنبال می‌کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، "سوبرامانیام جایشانکار"، وزیر امور خارجه هند در یک پیام توییتری از مسئولان کشورمان و سفیر هند در ایران و گروه سفارت هند به مناسبت تسهیل بازگشت مسافران و دانشجویان هندی از ایران قدردانی کرده بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.