پنجشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۵

در دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛

تشکیل ستاد دانشجویی مدیریت بحران کرونا

ستاد

با تلاش مسئولین محترم دانشجویی ستاد، ساختار توزیع تجهیزات حفاظتی با همراهی دانشکده پزشکی اصلاح شد و در حال حاضر با روند بهتری امکانات و تجهیزات به دانشجویان کارورز و دستیار تحویل داده می شود .

به گزارش مفدا مشهد، با توجه به بحران ویروس کرونا و تشکیل ستاد دانشجویی مدیریت بحران کرونا خبرنگار مفدا مشهد گفتگویی با مسئول این ستاد کوثر شعبانی دانشجوی رشته پزشکی انجام داد. در این گفتگو شعبانی از مراحل شروع فعالیت این ستاد و جزییات آن توضیحاتی را ارائه داد:

در ابتدای امر به دنبال انتشار اخبار شیوع COVID19 و با الهام از فعالیت دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران تصمیم گرفتیم در مشهد نیز ستاد دانشجویی مدیریت بحران کرونا را تشکیل دهیم.

در روز های ابتدایی تشکیل این ستاد ، فعالیت اصلی هماهنگی با مسئولین، تشکیل تیم و پیگیری افتتاح حساب خیریه برای جمع آوری کمک های مالی بود. 

سپس ضمن اطلاع از وضعیت توزیع امکانات بین دانشجویان پزشکی در بیمارستان ها بر آن شدیم این مسئله را پیگیری کنیم و در نهایت خوشبختانه با تلاش مسئولین محترم دانشجویی ستاد، ساختار توزیع تجهیزات حفاظتی با همراهی دانشکده پزشکی اصلاح شد و در حال حاضر با روند بهتری امکانات و تجهیزات به دانشجویان کارورز و دستیار تحویل داده می شود و امیدواریم دانشجویان با ارائه بازخورد هایشان به بهبود این بخش به خود،  به ما و به دانشگاه کمک کنند.


از سوی دیگر، نظربه ناشناخته های بسیار راجع به این ویروس و وجود ظرفیت های دانشجویی، بر آن شدیم تا بخش علمی را نیز فعال کنیم تا دانشجویان ضمن جست و جوی علمی و پاسخ گویی سوالات سامانه 4030 و نیز سوالات علمی، دستاوردهای موجود را بررسی و در صورت لزوم خود پیمایش و پژوهش نمایند. در حال حاضر پیگیر مسئله رجستری در دانشگاه هستیم تا بتوانیم با ثبت داده ها و تحلیل آنها به شناخته ها اضافه کنیم و نتایج حاصله یاری بخش همه ما در پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری باشد.

همچنین با توجه به شیوع ویروس و بستری شدن روزافزون افراد و استمرار آن تا زمان نامشخص، تیم تامین تجهیزات ستاد نیز با استفاده از کمک های مردمی و خیرین، نیاز سنجی کرده است و  وسایل مورد نیاز را سفارش داده ایم تا کمبود های احتمالی تجهیزات یا نیازهای پیش بینی نشده فراهم باشد. 

به علاوه در بخش درمان با توجه به نیاز های موجود به دانشجویان داوطلب جهت کشیک، بخش مدیریت داوطلبین نیز در نظر گرفته شد تا هماهنگی این موضوع را انجام دهند.

با توجه به ماهیت پویای ستاد، ممکن است بر حسب نیاز، روزانه بخش هایی به آن اضافه شود. 

در این راستا گزارش اولیه فعالیت ها به معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز ارائه شده است و از حمایت های این معاونت نیز بهره برده ایم و این راه ادامه دارد. 

شعبانی در پایان تأکید نمود:افراد میتوانند پیشنهادات خود را از طریق ای دی @shabaniv در میان بگذارند تا بتوانیم همگی با کمک و حمایت یکدیگر از پس این بحران بر آییم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.