پنجشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳

معرفی کانون های دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان؛

کانون خیریه لبخند را بهتر بشناسیم

لبخند

کانون لبخند، از کانون های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان است که با هدف ارتقا سطح سلامت و بهداشت با مشارکت نیروهای داوطلب دندانپزشک و دانشجویان، در امور خیریه فعالیت می کند.

به گزارش مفدا کرمان، کانون خیریه لبخند دانشگاه علوم پزشکی کرمان، به همت جمعی از دانشجویان دندان پزشکی، به منظور حرکت در جهت آرمان های خیرخواهانه و انسان دوستانه و همچنین بستر سازی برای انجام امور خیر تاسیس شد. این کانون فعالیت های خود را از سال ١٣٩٣ شروع نمود.

پس از تشکیل کانون و با رای حداکثری شورای مرکزی، نیما ملک حسینی به عنوان دبیر کانون شناخته شد و هم اکنون، نازنین رهباریان، با رای گیری مجدد شورای مرکزی کانون، دبیر کانون لبخند است.

نیما ملک حسینی، موسس کانون خیریه لبخند، در گفت و گو با خبرنگار مفدا عنوان کرد: یکی از اهداف تشکیل کانون خیریه لبخند، استفاده حداکثری از پتانسیل دانشکده دندانپزشکی به منظور امور خیریه بوده است. 
وی روند فرسایشی مجوز گیری را از موانع و مشکلات فعالیت های فرهنگی دانست و تاکید کرد: مراحل اداری مجوز گیری فعالیت ها، باعث سوخت شدن انرژی و زمان دانشجویان می شود.

نازنین رهباریان، دبیر فعلی کانون لبخند، پیرو صحبت های ملک حسینی افزود: ما در دانشگاه مشغول کار علمی هستیم و در کنار آن باید به شخصیت اجتماعی و فرهنگی خود توجه داشته باشیم. کارهای داوطلبانه و خود جوش کمک می‌کند رابطه های خوبی برقرار کنیم ،فرهنگ مهربانی و همدلی را ترویج دهیم و در همان رشته و تخصصی که داریم مرهمی برای یکی از هزاران درد مردم جامعه باشیم.


فعالیت های کانون خیریه لبخند:

محور اول، برنامه های خیرخواهانه:

این برنامه ها بدنه اصلی فعالیت های کانون می باشد که کانون کلیه فعالیت های خود را حول این محور می گرداند.

دندانپزشکان داوطلب و دانشجویان داوطلب دندانپزشکی، از طریق برگزاری اردوهای خدمت رسانی به محروم ترین مناطق استان کرمان و یا مراجعه به مراکز مختلف بهزیستی،نگهداری از کودکان کار،بی سرپرست و بدسرپرست،نابینایان و.... به مداوای بیماران می پردازند و یا دندانپزشکان داوطلب، بیماران معرفی شده از طرف کانون را در مطب شخصی خود به صورت رایگان مداوا می‌کنند.
همکاری در اجرای برنامه های پیشگیرانه
 فلوراید تراپی با همکاری برخی از مراکز نیز از دیگر فعالیت های خیرخواهانه این کانون است.

محور دوم، برنامه های آموزشی:

از این قبیل برنامه ها می توان به پیشگیری از بیماری های دهان و دندان از طریق اهدای مسواک و خمیر دندان به دانش آموزان محروم، غربالگری های دوره ای، برگزاری همایش ها و برنامه های علمی کشوری و ترویج فرهنگ سلامت اشاره کرد.

محور سوم، برنامه های درآمد زا:

به منظور تامین هزینه های اصلی و جاری کانون در امور خیریه ، برگزاری برنامه های درآمدزا در برنامه ریزی سالانه کانون جا گرفته است که از میان آنها می توان به برگزاری بازارچه ها و نمایشگاهای خیریه،جشن ها و همایش ها اشاره نمود که علاوه بر بحث مالی اینگونه فعالیت ها، نقش سازنده کمک به همنوع نیز در نظر گرفته شده است.

برای آشنایی بیشتر و فعالیت در کانون خیریه لبخند
می توانید از راه ارتباطی زیر استفاده کنید:

http://T.me/kanoonlabkhand

خبرنگار: نجمه حسن پور

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.