پنجشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵

پویش دانشجویی مقابله با بیماری کرونا؛ زندگی -دست -یاریگر-توست

حماسه آفرینی جهاد گران البرزی/ راه اندازی کارگاه بزرگ تولید ماسک

حماسه آفرینی جهاد گران البرزی/ راه اندازی کارگاه بزرگ تولید ماسک

مسئول قرارگاه دانشجویی مبارزه با کرونا در استان البرز از راه اندازی کارگاه تولید ماسک در این استان خبر داد و گفت: این کارگاه در دو شیفت صبح و عصر روزانه ۵۰۰۰هزار عدد ماسک را تولید می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وخبری مفدا البرز،همزمان با شروع به کار قرارگاه ملی دانشجویی مبارزه با کرونا در کشور، قرارگاه دانشجویی استان البرز هم با حضور همیشه در صحنه جهادگران در حال خدمت رسانی می باشد.

بهنام نظری مسئول قرارگاه دانشجویی مبارزه با کرونا استان البرز در گفت وگو با خبرنگار مفدا بیان داشت: تمامی تیم های جهادی دانشجویی با حضور به موقع در صحنه مشغول خدمت رسانی هستند که این خدمات شامل پخش پمفلت های آموزشی، اعزام تیم های آموزشی، ضدعفونی محیط های درگیر ازجمله معابر،عابربانک ها،مدارس و پارک ها، توزیع بسته های حمایتی غذایی، بهداشتی در بین قشر کم درامد و روز مزد، تولید شیلد های محافظ صورت بر ای همکاران درمانی و راه اندازی کارگاه بزرگ تولید ماسک در استان می باشد. 

وی در ادامه افزود: در بدو تشکیل قرارگاه پس از جلسات متعددی که با دانشگاه علوم پزشکی البرز اعم از ستاد فعالیت های جهادی، مدیریت گروه عفونی استان، اداره مبارزه با بیماری های معاونت بهداشتی داشت، توانسته است خدمات شایان و ارزنده ای را در راستای مبارزه بابیماری کرونا در سطح استان به مردم ارائه دهد.

این قرارگاه با در اختیار گرفتن کارگاه دوزندگی دانشکده فنی کرج ،یکی از بزرگترین کارگاه های تولید ماسک استان را راه اندازی کرده است که با پتانسیل تولید روزانه ۵۰۰۰ عدد ماسک مشغول به فعالیت می باشد.

تمامی نیرو های این کارگاه داوطلبین جهادی بوده ودردو شیفت صبح وعصر فعالیت می کنند.

گفتنی است نظارت بهداشتی بر فعالیت این کارگاه برعهده گروه بهداشت حرفه ای دانشکده بهداشت است وتمامی ماسک های تولیدی توسط اشعه فرابنفش استریل شده ودر بسته بندی های مناسب توزیع می گردد.

حسین صفری معاون سازندگی و درمان بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی البرز نیز در گفت و گو با خبرنگار مفدا از تهیه اقلام بهداشتی اعم از ژل ضدعفونی کننده دست، دستکش، مایع دست شویی، صابون، پودر رخت شویی و وایتکس خبر داد که به زودی به همراه بسته های تهیه شده در این قرارگاه ،بین خانواده های کم درامد استان توزیع خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.