چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰

سیامک محبی:

وضعیت درمانی چهار هزار و ۹۰۴ قمی نیازمند پیگیری فوری است

ستاد

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم با تاکید بر لزوم ثبت نام مردم در سامانه خوداظهاری سلامت گفت: از میان جمعیت غربالگری شده ۱۹ هزار و ۸۰۱ نفر نیازمند پیگیری و چهار هزار و ۹۰۴ نفر نیازمند پیگیری فوری بوده که این آمار نشان می‌دهد وضعیت سلامت مردم باید با سرعت بیشتری بررسی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا از قم، سیامک محبی در نشست ستاد مقابله با بیماری‌های حاد تنفسی که در معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد، با بیان اینکه تاکنون بیش از ۸۱ هزار نفر در سامانه خوداظهاری سلامت ثبت نام کرده‌اند، اظهار کرد: ما در گروه ۱۰ دانشگاه نخست کشور هستیم که توانستیم مردم را به ثبت نام در سامانه تشویق کنیم.

وی اضافه کرد: از میان جمعیت غربالگری شده ۱۹ هزار و ۸۰۱ نفر نیازمند پیگیری و چهار هزار و ۹۰۴ نفر نیازمند پیگیری فوری بوده که این آمار نشان می‌دهد وضعیت سلامت مردم باید با سرعت بیشتری بررسی شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: اکنون داوطلبانی را ثبت‌نام کرده‌ایم تا بتوانیم آمار ثبت نام در سامانه خوداظهاری سلامت را افزایش داده و وضعیت سلامت مردم را با سرعت بیشتری پیگیری کنیم هر چند در این زمینه نیازمند مشارکت گسترده‌تر مردم هستیم.

وی با اشاره به اینکه مراقبان سلامت تاکنون وضعیت ۴۲ هزار نفر از مردم استان قم را به صورت تلفنی مورد بررسی قرار داده‌اند، عنوان کرد: نسبت افراد بدون مشکل نسبت به جمعیت کل غربالگری شده ۲۰ تا ۴۰ درصد است و نسبت جمعیتی که نیازمند مراقبت در منزل هستند نیز ۴۰ تا ۶۰ درصد جمعیت کل است.

محبی تاکید کرد: برای ۱.۷۸ درصد افراد غربالگری شده رژیم دو دارویی در مراکز تجویز شده و ۲۴.۵ درصد نیز به بیمارستان‌های منتخب ارجاع شده‌اند.

وی ادامه داد: ۶۶ درصد از جمعیتی که نیازمند پیگیری فوری بوده را تاکنون پیگیری کرده و وضعیت ۵۰ درصد آن‌هایی که نیاز به پیگیری غیرفوری داشته‌اند را دنبال کرده‌ایم و از روز گذشته با افزایش نیروها تلاش کرده‌ایم تا این آمار را افزایش دهیم.

محبی با اشاره به اینکه در استان قم ۹ مرکز و پایگاه بهداشت را فعال کرده‌ایم، گفت: هزار و ۱۰۰ نفر به مراکز سلامت مراجعه که از میان آن‌ها نزدیک به ۳۰۰ نفر به بیمارستان‌ها ارجاع داده شدند.

خاطرنشان می‌شود، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سامانه salamat.gov.ir را برای غربالگری وضعیت سلامت مردم درنظر گرفته که تاکنون درصد کمی از مردم استان قم به این سامانه مراجعه داشته‌اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.