چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۴

تشویق به ورزش در روزهای کرونایی در پویش‌های شبکه‌های اجتماعی

ورزش در خانه، سهم همه ما در روزهای کرونایی

کرونا و ورزش

لغو تمامی مسابقات باعث شد تا کاربران شبکه اجتماعی همگام با ورزشکاران به پویش ورزش کردن در خانه بپوندند و مالکان سالن‌های ورزشی نیز با بخشیدن اجاره بهای خود از باشگاه‌های ورزشی حمایت کنند.

به گزارش مفدا لارستان، لغو تمامی مسابقات باعث شد تا کاربران شبکه اجتماعی همگام با ورزشکاران به پویش ورزش کردن در خانه بپوندند و مالکان سالن‌های ورزشی نیز با بخشیدن اجاره بهای خود از باشگاه‌های ورزشی حمایت کردند.

شبکه‌های اجتماعی در این روزها بستری شده‌اند برای دعوت ورزشکاران از شهروندان برای آن که در خانه بمانند تا زنجیره کرونا شکسته شود. گسترش بیماری کرونا باعث شده است تا بسیاری از امکان و باشگاه‌های ورزشی تعطیل شوند، اما گروه‌های تلگرامی از شهرهای مختلف کشور همچون بناب، اسفراین، شبستر، کاشمر و شاهین شهر خبر می‌دهند که مالکان باشگاه‌های ورزشی از بخشش اجاره بهای اماکن ورزشی توسط مالکان آن‌ها خبر دادند. اقدامی که دستکم باری را از دوش گردانندگان باشگاه‌های ورزشی کشور برمی‌دارد.

در عین حال بسیاری از شهروندان نیز تصمیم گرفته‌اند با چالش ورزش در خانه، از فرصت ایجاد شده برای افزایش سلامتی خود خبر دهند. آنان در شبکه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام حرکات ورزشی را به یکدیگر یاد می‌دهند یا تصاویری از ورزش خود با کودکانشان را به اشتراک می‌گذارند. در این میان پزشکان در شبکه‌های اجتماعی به ویژه به بیماران دیابتی بیش از سایر افراد توصیه کردند که برای حفظ سلامتی خود تا جای ممکن در خانه ورزش کنند.

لغو مسابقات ورزشی رسمی به دلیل مقابله با شیوع بیماری کرونا هم باعث شد تا بسیاری از گروه‌های ورزشی و ورزشکاران تصمیم بگیرند که به صورت خودجوش، فعالیت‌های ورزشی غیررسمی خود در خارج از خانه را متوقف نمایند. بطور مثال بسیاری از گروه‌های کوهنوردی دوستانه که بطور معمول برنامه‌های صعود خود را برای ایام تعطیلات نوروزی تنظیم می‌کردند، در شبکه‌های اجتماعی به اعضای خود اعلام کردند که تا اطلاع ثانوی تمامی برنامه‌های صعود را متوقف خواهند کرد.

از سوی دیگر برخی از ورزشکاران به انتشار راهنماهای تصویری برای ورزش در خانه جهت استفاده شهروندان دست زدند و از شهروندان خواستند تا در روزهای قرنطینه خانگی با ورزش کردن منظم و مداوم روحیه خود را همچنان بالا نگاه داشته و بر سلامتی بدن خود بیافزایند. ارائه انواع تمرینات ورزشی که قابل انجام در خانه هستند و به ویژه می‌توانند برای کودکان و نوجوانان جذاب و سرگرم کننده باشند، از جمله مواردی بودند که از سوی برخی ورزشکاران در فضای مجازی ارائه شد.

به گزارش ایرنا، برخی کاربران نیز یادآور شدند که تا پیش از شیوع بیماری کرونا همواره در پی فرصتی بوده‌اند تا از فراغت استفاده کرده و ورزش کنند و حال ویروس کرونا باعث شده است تا آنان بتوانند از زمان‌هایی که در خانه سپری می‌کنند بهره برده و برای یک زندگی سالم به ورزش بپردازند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.