چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱

"فعالیت های بهداشت محیط معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه برای مقابله با کرونا"

کاشان

با شروع کرونا ویروس فعالیت های مستمری از سوی واحد بهداشت محیط معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه برای مقابله با کرونا انجام شد.

به گزارش مفدا کاشان، "دکتر گیلاسی" معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه به تشریح فعالیت های واحد بهداشت محیط این معاونت پرداخت.

وی اطلاع رسانی راهکارهای هفتگانه جهت پیشگیری، اقدامات درصورت ابتلا و محتوای آموزشی برای مقابله با کرونا در فضای مجازی را از فعالیت های آغازین این واحد دانست.

گیلاسی اظهار داشت: جلسه بهداشتی کرونا با حضور مدیر دانشجویی، مسئولین تربیت بدنی و خوابگاه ها برگزار شد و در این جلسه نیز راههای پیشگیری و کنترل ویروس کرونا نیز مطرح شد.
وی به آماده سازی بنر اصول پیشگیری برای نصب در  معاونت، خوابگاه ها، تربیت بدنی، استخر و سلف سرویس، آماده سازی و تکثیر پمفلت اصول پیشگیری از کرونا و آموزش های لازم بعد از ابتلا برای تحویل به تمام دانشجویان خوابگاهی و افزایش بازدیدهای بهداشتی از اماکن دانشجویی شامل خوابگاه ها، سلف سرویس و استخر از هفتگی به روزانه، آموزش چهره به چهره نیروهای خدمات جهت افزایش دفعات و نحوه ضدعفونی کردن سرویس های بهداشتی، حمام ها و آشپزخانه ها طبق آخرین دستورالعمل وزارتخانه، آموزش مسئول واحد نقلیه و رانندگان سرویس های کارمندی و دانشجویی جهت ضد عفونی کردن وسائل نقلیه و تحویل وایتکس یک لیتری به هر واحد و برگزاری منظم جلسات مربوط به مقابله با کرونا با حضور مدیران معاونت دانشجویی و کارشناسان مربوطه اشاره نمود.


پیگیری، تهیه و آماده سازی محلول های ضد عفونی کننده دست و سطوح جهت کلیه واحدهای تحت پوشش به خصوص کارکنان سلف سرویس و خوابگاه ها، استفاده از ظروف و قاشق و چنگال یکبار مصرف برای توزیع غذای دانشجویی در محل سلف سرویس و خوابگاه های دانشجویی، اضافه نمودن میوه به کلیه وعده های ناهار و شام دانشجویان بالینی، تخلیه کلیه موادغذایی فسادپذیر از تمامی اتاق های خوابگاه های دانشجویی با هماهنگی کمیته اسکان معاونت و حراست دانشگاه و نظارت کارشناس بهداشت جهت پیشگیری از ایجاد مشکلات ثانویه و ضد عفونی و تعطیل نمودن سه واحد خوابگاهی، فعال نمودن خط تلفن جهت پاسخگویی شبانه روزی مسئول اداره مشاوره به دانشجویان، ارسال  نامه موارد بهداشتی جهت دانشجویان ساکن در خوابگاه و تحویل به هر دانشجو از دیگر فعالیت های انجام شده این واحد می باشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.