چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵

برای اولین بار انجام شد؛

تولید ماده ضد عفونی کننده سطوح و شیلد حفاظتی در دانشگاه علوم پزشکی کاشان

کاشان

معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کاشان، از تولید ماده ضد عفونی مورد نیاز سطوح و شیلد حفاظتی توسط این دانشگاه برای اولین بار خبر داد.

به گزارش مفدا کاشان به نقل از وبدا، دکتر حمیدرضا بنفشه گفت: این ماده ضدعفونی کننده با همکاری این معاونت و مرکز رشد دانشگاه با حمایت مالی کمپین سربازان سلامت تولید شد.

  وی تصریح کرد: هسته فناور سرای دانش از هسته های  فناور مستقر در مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی کاشان موفق به تولید ماده ضدعفونی مورد نیاز سطوح بیمارستان های دانشگاه  شد.

  دکتر بنفشه، ادامه داد: همچنین هسته خانه رباتیک مرکز رشد دانشگاه نیز توانست شیلد حفاظتی مورد استفاده کادر درمانی بیمارستان ها را تولید کند.

 وی افزود: شیلد حفاظتی وسیله ای شفاف است که روی صورت قرار گرفته و از پرتاب مواد آلاینده (خون، خون آبه، آب، خلط و...) در محیط های درمانی و آزمایشگاهی به صورت فرد جلوگیری می کند.

دکتر بنفشه، تصریح کرد: شیلد از کل صورت به خصوص از چشم ها محافظت می کند.

معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه، یادآور شد: بخش عمده ای از تجهیزات و مواد اولیه این طرح ها توسط کمپین سربازان سلامت که جهت یاری رسانی به کادر درمانی و بیماران در مراکز درمانی درگیر با بیماری کرونا، راه اندازی شده است.

وی با اشاره به تولید ماده ضدعفونی و شیلد حفاظتی برای پرسنل درمانی بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه، یادآور شد: در صورت وجود مازاد تولید می توان برای کارمندان بانک ها یا هر موقعیتی که مواجهه نزدیک با فرد مبتلا دارد استفاده شود.

دکتر بنفشه، ابراز امیدواری کرد: چنین طرح های کاربردی بتواند در آینده تداوم یابد و نتایج آن مستقیما به نفع بخش های مختلف دانشگاه و کشور باشد.

وی، با اشاره بهشریط کنونی کشور، گفت: با توجه به اهمیت سرعت و هزینه، بهتر است به جای نمونه های موجود در بازار از شیلدهای تولید خودمان استفاده کنیم.
 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.