چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱

معاون آموزشی وزارت بهداشت خبر داد

برنامه وزارت بهداشت برای کاهش استرس دانشجویان علوم پزشکی

کلاس درس

معاون آموزشی وزارت بهداشت از اصلاح دریافتی‌های مستقیم و غیر مستقیم دانشجویان رزیدنت از سال جاری خبر داد و گفت: هنوز میزان این افزایش‌ها مشخص نشده است.

به گزارش مفدا، دکتر علی اکبر حقدوست ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: دانشجویانی که وارد رشته‌های بالینی می‌شوند باید مقداری توانمندی درونی خود را افزایش دهند. اگرچه در حال حاضر فشار اقتصادی بر روی این دانشجویان وجود دارد حقوق و یا حق الزحمه‌ای که این افراد دریافت می‌کنند ناچیز است. ضمن این که در کنار تحصیل کار درمانی نیز انجام می‌دهند. در نتیجه برخی مواقع تحمل بعضی از دانشجویان در این حوزه تمام می‌شود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت بر ضرورت حمایت‌های روحی  و روانی از دانشجویان بالینی دانشگاه‌های علوم پزشکی تاکید کرد و گفت: لازم است در وزارت بهداشت روش‌هایی برای کاهش استرس‌های نابجای این دانشجویان داشته باشیم که البته در همه این موارد یک سری برنامه‌ریزی‌های در وزارت بهداشت صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه برنامه ما برای امسال این است که دریافت‌های مستقیم و غیر مستقیم دانشجویان رزیدنت دوره‌های بالینی اصلاح شود، گفت: هنوز میزان افزایش این دریافتی‌ها مشخص نشده است.

دکتر حقدوست در گفت وگو با ایسنا همچنین در خصوص کاهش ساعات کشیک دانشجویان رزیدنت و یا کارورز نیز تاکید کرد: کمک هزینه آموزشی دانشجویان رزیدنت سال گذشته در بسیاری از دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه علوم پزشکی ایران و تهران تا ۲۵ درصد یعنی با حداکثر افزایش مواجه شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.