چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۳

یک مقام مسؤول وزارت علوم خبر داد؛

ارائه گرنت فناوری به همه دانشگاه‌ها تا سال ۱۴۰۰

تحقیقات

قائم مقام معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در امور فناوری گفت: تا پایان سال ۱۴۰۰، به همه دانشگاه‌های کشور گرنت فناوری تعلق می‌گیرد.

به گزارش مفدا، مهدی کشمیری درباره  اهم برنامه‌های این معاونت در سال ۱۳۹۹ با اشاره به موضوع گرنت‌های فناوری گفت: قرار بود که از اسفند ماه امسال، ارائه این گرنت با سرفصل پایان نامه‌ها، برای دانشگاه‌های ۵ استان آغاز شود که بواسطه بروز مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا، این امر به تعویق افتاد و به فروردین ماه ۹۹ موکول شد.

قائم مقام معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در امور فناوری افزود: طبق برنامه ریزی صورت گرفته، روال کار به این شکل است که پس از گذشت ۶ ماه از ارائه گرنت به دانشگاه‌های این ۵ استان، در فاز بعدی، تعداد استان‌ها به ۱۵ افزایش یابد و نهایتاً تا آغاز سال ۱۴۰۰، این طرح، دانشگاه‌های تمامی استان‌های کشور را پوشش دهد.

وی افزود: بر همین اساس به پایان نامه‌های با موضوعات فناوری و نوآوری، ۱۰ میلیون تومان و رساله‌های دکتری ۲۰ میلیون تومان تعلق خواهد گرفت.

کشمیری با بیان اینکه ارائه این گرنت در فاز نخست با یک سرفصل کلید خواهد خورد، ادامه داد: تصمیم داریم، سال آینده هم راستا با پوشش تدریجی سراسر کشور، سرفصل‌ها را نیز به ۳ سرفصل افزایش دهیم؛ یعنی همچنان که دانشگاه‌های استان‌های سراسر کشور را مورد حمایت قرار خواهیم داد، سرفصل‌ها را هم افزایش می‌دهیم.

به گزارش مهر، این مقام مسؤول گفت: در این راستا، علاوه بر پایان نامه‌ها به عنوان سرفصل نخست، تلاش می‌کنیم فعالیت‌های اعضای هیأت علمی در حوزه تحقیقات آزمایشگاهی (Search Lab) را به‌عنوان سرفصل دوم و شرکت‌های نوپایی که از دل دانشگاه‌ها بیرون می‌آیند را بعنوان سرفصل سوم، حمایت کنیم. میزان حمایت از تحقیقات آزمایشگاهی هیأت علمی ۳۰ تا ۴۰ تومان است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.