چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۳

دکتر کوروش عزیزی، سال نو را به همه ایرانیان تبریک گفت

کوروش عزیزی

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با ارسال پیامی، فرا رسیدن سال نو و نوروز باستانی را به همه ایرانیان بویژه خانواده بزرگ علوم پزشکی کشور تبریک گفت و برای ایران عزیز، آرزوی سالی خوش و شیرین نمود.

بسم رب الخالق الربیع

به نام او که زمین را مدور آفرید و فصل ها را پدید آورد و در گردش هر فصل حکمتی قرار داد و بر هر حکمتی هزاران پند برای آدمی آورد.

شاید یکی از والاترین حکمت ها و پندهایی که خداوند در گردش فصل های سال قرار داده، این باشد که هر چیز دنیوی و متعلق به دنیا در گذر است و هیچ چیزی برای ماندن و بقاء وجود ندارد به جز آن تاثیری که در مدت حضور بر محیط خود داشته ایم، و پند دیگری که بر ما می دهد این است که به آنچه ماندنی نیست دل نبندیم.

پائیز زرد و نارنجی با تمام زیبایی های خود آمد و رفت و زمستان نیز با همه ویژگی های خود، آخرین ساعات حضورش را می گذراند و در پی آن بهاری زیبا و دیدنی خواهد آمد که آن نیز نخواهد ماند و جایش را به تابستان گرم و خاطره انگیز خواهد داد.

آنچه که از این آمد و شدها می ماند، خاطرات خوبیست که در ذهن ها به جای گذاشته می شود و تاثیریست که بر دنیای خود و دیگران می نهیم.

سال ۹۸ نیز مانند هر سال دیگری، سرشار بود از تلخی ها و شیرینی ها: سیل و بی خانمانی و درگذشت هموطنان ما در اقصی نقاط کشور که خود شیراز جنت طراز نیز درگیر آن شد، شهادت سردار رشید اسلام و قهرمان ملی ما سپهبد قاسم سلیمانی، حوادث آبان ماه، سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی و در آخرین هفته های سال نیز، کشور ما دچار مهمانی ناخوانده به نام کرونا ویروس شد که سلامت و آسایش و اقتصاد ما را درگیر خود نموده است و البته کشور ما انشاالله از این چالش نیز عبور خواهد نمود.

در کنار این تلخی ها و ناملایمات، البته مردم ما هر چالشی را به فرصت تبدیل نموده اند، فراموش نمی کنیم تلخی سیل و خرابی ها و درگذشت هموطنان عزیزمان را که باعث شد تا نسیم بهار همدلی در همه کشور وزیدن گرفته و التیامی باشد بر زخم های هموطنان آسیب دیده ما.

و یا حضور میلیونی مردم ایران در مراسم تشییع و تدفین سردار سلیمانی که دشمن را از کرده ناجوانمردانه خود پشیمان نمود.

قطعا حضور و وجود بیماری کرونا ویروس و ایجاد تبعات آن نیز باعث خواهد شد تا مردم ما قدر سلامتی را بیشتر دانسته و فرهنگ بهداشت، پیشگیری و تندرستی بیش از پیش در ایران عزیز ما ارتقاء یابد.

در آستانه آغاز سال نو از خدایی که سرشار از خوبی، گذشت و مهر است عاجزانه می خواهیم تا سال پیش رو، سال ۱۳۹۹ سالی سرشار از خوبی و اتفاقات زیبا باشد و دیگر هرگز در این کشور خوبان و مومنین شاهد حوادثی این چنینی نباشیم، از خدای الرحمن بخواهیم که چشم هیچ طفلی برای مرگ پدری گریان نشود، هیچ پدری شرمنده خانواده نشود، هیچ مادری چشم انتظار عزیزانش نماند و پروردگار توانمند، برکت و فراوانی را در سال آینده بر کشور ما ارزانی دارد و انشاالله شاهد رفع گرفتاری ها و تنگناهای موجود باشیم.

برای صلح، سلامت و آرامش جهانی دعا کنیم و آرزو کنیم که با آغاز سال نوی خورشیدی، خورشید آرامش و عافیت بر تمامی دنیا تابش خود را آغاز نماید.

از همین امروز از خدای خویش، قدرت و توان، مسئلت کنیم تا بتوانیم سال پیش رو را با جدیت بیشتر و تلاش مضاعف به سالی پر بار و البته با برنامه برای خود و دیگران آغاز نمائیم.

در یک کلام، پیشاپیش سال نو را به همه شما دانشگاهیان عزیز، اعم از کارکنان، اساتید و دانشجویان محترم تبریک گفته و بهترین ها را برای شما آرزو می کنم.

خداوند در سال ۱۳۹۹ فرد فرد شما و خانواده های گرامی شما را در پناه خویش حفظ نماید.

بهارتان نیکو باد، سال نو بر شما مبارک

دکتر کوروش عزیزی

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.