چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۵

دانشگاه علوم پزشکی شیراز

مسابقه ملی طراحی پوستر و اینفوگرافیک با موضوع کرونا ویروس برگزار می کند

مسابقه

با توجه به شیوع بیماری کرونا ویروس جدید در کشور، دانشگاه علوم پزشکی شیراز اقدام به برگزاری مسابقه ملی طراحی پوستر و اینفوگرافیک با موضوع بیماری کرونا ویروس جدید نموده است.

به گزارش مفدا آباده -

با توجه به شیوع بیماری کرونا ویروس جدید در کشور، دانشگاه علوم پزشکی شیراز اقدام به برگزاری مسابقه ملی طراحی پوستر و اینفوگرافیک با موضوع بیماری کرونا ویروس جدید نموده است.

بنابه گزارش مفدا شیراز، بزودی مسابقه طراحی پوستر و اینفوگرافیک با موضوع بحران کرونا ویروس جدید در سطح ملی توسط این دانشگاه برگزار می گردد.

رئیس اداره امور فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در ارتباط با این خبر گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا ویروس جدید در سطح کشور و نیز نظر به راه اندازی پویش دانشجویی کرونا توسط معاونت های فرهنگی و امور دانشجویی دو وزارت بهداشت و وزارت علوم و فناوری، تصمیم گرفته شد تا با توجه به رسالت ذاتی این اداره، جشنواره ای رقابتی و در سطح ملی در زمینه طراحی و تهیه پوستر و اینفوگرافیک با موضوع این بیماری برگزار گردد.

مهندس مجتبی غضنفری جهرمی ادامه داد: از آنجا که هنر، بویژه هنرهای بصری و نوین        می توانند تاثیر بسزایی در ارتقاء سطح دانش و آگاهی عمومی داشته باشند و نیز از آنجا که یکی از اصلی ترین راه های اطفاء بیماری کرونا ویروس همین ارتقاء سطح معلومات عمومی در مورد این بیماری می باشد، امید داریم تا با برگزاری شایسته این رقابت ملی گامی در جهت سرکوب و نابودی این ویروس منحوس برداشته باشیم.

وی اظهار داشت: طبیعتا حضور فعال و پر رنگ دانشجویان و نقشی که این قشر فرهیخته      می توانند در ارتقاء کیفی مشارکت عمومی برای غلبه بر بحران حاصل از شیوع بیماری کرونا ویروس در جامعه داشته باشند، غیر قابل انکار بوده و در صورت هدایت و حمایت از این جریانات هنری دانشجویی، کشور ما بسیار سریع تر، از وجود این بیماری پاک خواهد شد.

دبیر اجرائی این مسابقه ملی با تاکید بر اینکه شرکت کنندگان در این جشنواره رقابتی، قطعا می بایست دانشجوی یکی از دانشگاه های کشور باشند اعلام کرد: این مسابقه در ۵ محور که موضوعیت اصلی همه آنها کرونا می باشد، برگزار شده که "کرونا ویروس و مسئولیت شهروندی" و نیز "کرونا ویروس و تغییر سبک زندگی در پیشگیری" دو محور از این موضوعات می باشد.

غضنفری افزود: "کرونا ویروس و نحوه اطلاع رسانی به کودکان"، "کرونا ویروس و رعایت بهداشت فردی" و نیز "کرونا ویروس و نحوه مواجهه با اخبار غیر موثق" سه محور دیگر این مسابقه هنری و فرهنگی می باشند.

وی توضیح داد: هر دانشجوی شرکت کننده مجاز به ارسال حداکثر ۳ اثر به هر بخش از مسابقه بوده و ارسال آثار صرفا به صورت الکترونیکی و با مراجعه به وبسایت معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به آدرس farhangi.sums.ac.ir   قابل انجام می باشد.

دبیر اجرائی این مسابقه ملی تهیه پوستر و اینفوگرافیک اعلام کرد: آثار می بایست دارای ابعاد ۷۰*۵۰ و رزولوشن ۳۰۰ بوده و هیچ اثری نمی بایست بیشتر از ۱۰ مگابایت حجم داشته باشد.

مهندس غضنفری با دعوت از همه دانشجویان هنرمند برای حضور فعال و پررنگ در این رویداد ارزشمند هنری و اجتماعی، زمان دریافت آثار ارسالی را حداکثر تا تاریخ ۱۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ اعلام نمود.

برای دریافت آئین نامه این مسابقه بزرگ کشوری، اینجا را کلیک کنید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.