چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴

جشنواره ملی-دانشجویی پوستر و اینفوگرافی «زندگی دست یاریگر توست» برگزار می‌شود

Virus-Festival-Sto-02.jpg

نایب رییس جشنواره ملی-دانشجویی پوستر و اینفوگرافی «زندگی دست یاریگر توست» ضمن اعلام خبر برگزاری این جشنواره دانشجویی در سراسر کشور، عنوان کرد: جشنواره ملی ودانشجویی پوستر و اینفوگرافی در راستای «پویش دانشجویی مقابله با کرونا» طراحی و اجرا شد و تلاش کردیم از توان آموزشی دانشجویان در قالب یک جشنواره تصویری و درجهت مقابله با اطلاعات غیرکارشناسی استمداد بگیریم.

به گزارش مفدا، دکتر سید حمیدرضا هدایتی مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن تاکید بر حمایت و همراهی مردم با نیروهای درمانی و بهداشتی سراسر کشور، گفت: وزارت بهداشت و وزارت علوم متولی اصلی برگزاری پویش دانشجویی مقابله با کرونا هستند و در اجرای جشنواره ملی- دانشجویی پوستر و اینفوگرافی زمینه و شرایط خوبی را برای اجرا و برنامه‌ریزی فراهم کردند و با اعتماد و لطف، دانشگاه علوم پزشکی شیراز را شایسته برگزاری این جشنواره دانستند. دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در راستای حمایت از معاونت‌های بهداشت و درمان که در خط اول مقابله با ویروس کووید ۱۹  هستند و با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه دو جشنواره بین‌المللی و ملی را به ریاست دکتر کوروش عزیزی معاون فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه برگزار می‌کند که همین‌جا باید از تلاش‌های دکتر لاری و دکتر زائری‌لطف در این زمینه قدردانی کنم.
وی درباره جشنواره بین‌المللی کارتون با موضوع مقابله با کرونا توضیح داد: این جشنواره که به ابتکار دانشگاه علوم پزشکی شیراز و در سطح جهانی برگزار می‌شود، با هدف روحیه‌بخشی و پایش افکار عمومی بین‌المللی در ارتباط با برخورد فرهنگ‌ها و ملیت‌های مختلف با ویروس کووید ۱۹ برنامه‌ریزی شده و بزرگترین رویداد فرهنگی در این حوزه است.
هدایتی درباره جشنواره ملی-دانشجویی پوستر و اینفوگرافی «زندگی دست یاریگر توست» گفت: این جشنواره در راستای «پویش دانشجویی مقابله با کرونا» و با هدف مقابله باویروس کرونا در سطح دانشجویان و در سراسر کشور برگزار می‌شود. در این روزها مردم ما به لحاظ مسائل بهداشتی دچار چالش هستند و تصویر و اینفوگرافی بهترین منبع آموزشی و راهی برای مقابله با اطلاعات غیرکارشناسی است. ضمن اینکه دانشجویان بازوهای آموزشی ما هستند و سعی کردیم در قالب جشنواره از توانایی آن‌ها استمداد بگیریم.
وی درباره پنج محور این جشنواره بیان کرد: «کرونا ویروس و مسئولیت شهروندی در پیشگیری»، «کرونا ویروس و تغییر سبک زندگی در پیشگیری»، «کرونا ویروس و نحوه اطلاع رسانی به کودکان»، «کرونا ویروس و رعایت بهداشت فردی» و «کرونا ویروس و نحوه مواجهه بااخبار غیرموثق» ‌محورهایی هستند که دانشجویان می‌توانند آثار خود را بر اساس آنها به جشنواره ارسال کنند. 
نایب رییس جشنواره ملی-دانشجویی پوستر و اینفوگرافی «زندگی دست یاریگر توست» ضمن دعوت و طلب یاری از معاونان و مدیران فرهنگی دانشگاه‌ها، اضافه کرد: دانشجویان می‌توانند آثار خود را از تاریخ ۲۹ اسفند ۹۸ تا تاریخ ۱۲ اردیبهشت ۹۹ به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.