سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰

در وب کنفرانس سراسری معاونین فرهنگی

دکتر کوروش عزیزی، امیدوارانه از روزهای پس از کرونا گفت

وب کنفرانس

در ویدئو کنفرانس سراسری معاونین فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور که با حضور معاون فرهنگی و امور دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور برگزار گردید، کوروش عزیزی، امیدوارانه از روزهای پس از کرونا و اقدامات لازم برای گذار از این مرحله سخن گفت.

در ویدئو کنفرانس سراسری معاونین فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور که با حضور معاون فرهنگی و امور دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور برگزار گردید، کوروش عزیزی، امیدوارانه از روزهای پس از کرونا و اقدامات لازم برای گذار از این مرحله سخن گفت.

بنابه گزارش مفدا شیراز، در کنفرانسی که بصورت ویدئویی و با حضور کلیه معاونین و مدیران معاونت های فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور و به دعوت معاون فرهنگی و امور دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران برگزار گردید، عملکرد و    برنامه های هر دانشگاه در موضوع مواجهه با کرونا ویروس جدید بررسی شد.

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این وب کنفرانس اظهار داشت: از آغازین دقایق تایید حضور ویروس کرونا در کشور، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، حتی یک روز را از دست نداده و با تمام قوا وارد عمل گردیده و با هماهنگی های درون بخشی و بین بخشی موفق شد تا علاوه بر کنترل شرایط، مدیریت کامل وضعیت را در سطح دانشجویی در دست بگیرد.

دکتر کوروش عزیزی ادامه داد: قطعا کرونا را شکست خواهیم داد، این روزهای تلخ را پشت سر خواهیم گذاشت و با لبخند و عزمی راسخ به روزهای پسا کرونا سلامی سرشار از نشاط خواهیم گفت.

وی با اشاره به فعالیت های جهادی صورت گرفته در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اظهار داشت: یکی از برنامه های بسیار خوب جهادی که تاثیر آن نمودی مشخص در سطح استان فارس داشت، راه اندازی یک مجموعه غیر فعال در شهرک صنعتی شیراز و تولید ماسک های تنفسی و استاندارد توسط دانشجویان این دانشگاه بود.

عضو هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: معاونت فرهنگی و امور دانشجویی این دانشگاه با مدیریت و رصد کامل بر شرایط فعلی، در حال برنامه ریزی برای روزهای پس از کرونا بوده و برای ایام حضور مجدد دانشجویان در خوابگاه ها و محیط های آموزشی برنامه ریزی      می نماید.

عزیزی توضیح داد: با پایان تعطیلات ناشی از بروز کرونا، چند هزار دانشجو از نقاط مختلف کشور و حتی کشورهای همسایه به خوابگاه ها باز می گردند که این خود می تواند چالشی برای هر مرکز آموزش عالی محسوب گردد و همه دانشگاه ها می بایست از هم اکنون برای روزهای بازگشت دانشجویان و آغاز فعالیت های آموزشی و دانشجویی، پروتکل و برنامه جامع داشته باشند.

او اظهار داشت: در ایام تعطیل و نیمه فعال بودن بسیاری از برنامه های دانشگاهی، مدیریت تربیت بدنی این معاونت، موفق شد تا با توجه به تعطیلی باشگاه ها و اماکن ورزشی در سطح کشور، با ارائه برنامه های ورزشی و فعالیت های هوازی در منزل و نیز تولید آموزش های تصویری ویژه جلوگیری از افزایش وزن، کمک خوبی در جبران کم تحرکی جامعه نماید.

استاد تمام رشته حشره شناسی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با اشاره به حضور اعضاء شورای مدیران این معاونت در زمان تجهیز و آماده سازی نقاهتگاه ویژه بهبود یافتگان بیماری کرونا ویروس جدید در مجموعه ورزشی شهید دستغیب شیراز، اعلام کرد: طی بازدیدی که به همراه مدیران این معاونت از این مرکز نقاهتی داشتیم، با پیشنهاد این اعضاء مقرر گردید تا با نصب و مستقر نمودن بنر و فلکسی های مناسب با شرایط این محل، جملات امیدبخش، آیات و احادیث و نیز مناظر طبیعی و اماکن گردشگری شیراز، به ارتقاء سطح آرامش و بهداشت روان حاضرین در این نقاهتگاه کمک کنیم، همچنین مدیریت تربیت بدنی دانشگاه با اعزام روزانه کارشناس و مربی در ایجاد فضای شور و نشاط و تحرک بدنی آنان گامی بزرگ برخواهد داشت.

عزیزی توضیح داد: راه اندازی جشنواره بین المللی کارتون و کاریکاتور و نیز مسابقه ملی دانشجویی تهیه پوستر و اینفوگرافیک با موضوع بیماری کرونا، از دیگر برنامه های این معاونت در مواجهه با بحران حاصل از شیوع این بیماری در کشور بود.

او ادامه داد: تا این لحظه بیش از ۲۰۰۰ اثر از ۵۶ کشور دنیا به جشنواره کارتون و کاریکاتور کرونا واصل شده که با توجه به فرصت دو هفته ای باقیمانده برای ارسال آثار، پیش بینی می کنیم که این تعداد اثر به طرز چشمگیری افزایش یابد.

کوروش عزیزی با اشاره به نقش ویژه رسانه ها در شرایط فعلی کشور، اظهار داشت: وجود "مفدا" در دانشگاه های علوم پزشکی کشور و ایجاد ارتباط صمیمانه این رسانه با خانواده علوم پزشکی بویژه دانشجویان، فرصتی ارزشمند را در اختیار این مراکز آموزش عالی پزشکی قرار داد تا در روزهای سخت و بحرانی، آموزش و اطلاع رسانی تعطیل نشود و اخبار و گزارشات بصورت آنی و به هنگام در اختیار مخاطبین قرار گیرد.

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در پایان با آرزوی موفقیت و سلامت برای همه افراد جامعه و تقدیر ویژه از پزشکان و پرستارانی که در خط مقدم جبهه سلامت در مراکز درمان کرونا مشغول نبرد با این بیماری هستند، گفت: بخش عمده ای از   تلاش های مجموعه ما باید در راه تنش زدایی، ایجاد فضای آرامش و کم نمودن شرایط اضطراب، استرس و التهابات روحی و روانی باشد.

در پایان زمان مقرر برای ارائه گزارش عملکرد دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر سیما سادات لاری، معاون فرهنگی و امور دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور با تجلیل از فعالیت های انجام شده در این دانشگاه، خواستار اشتراک گذاری این تجربیات و تمهیدات از سوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با سایر دانشگاه ها گردید.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.