سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹

هنر جزئی از تار و پود زندگی من است / تکنیک فنی به اندازه خلاقیت در هنر اهمیت دارد

سیدسجاد حسینی عطار - گناباد

مقام دوم رشته کاریکاتور و دوم پوستر در بخش بین‌الملل دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ گفت: هنر برای من به منزله یک نیاز بوده و جزئی از تار و پود زندگی من شده است.

"سیدسجاد حسینی عطار" در گفت و گو با مفدا – گناباد، اظهار کرد: از زمانی که شناخت و درکی از محیط اطرافم پیدا کردم به هنر علاقه‌مند بودم؛ اما به صورت حرفه‌ای‌تر در زمان دانش‌آموزی با شرکت در مسابقات، هنر را شروع کردم.

وی اضافه کرد: حدودا سال ۹۲ به صورت تخصصی در حوزه طراحی و نقاشی و پس از پیگیری به تصویر سازی و طراحی کارکتر بر روی کاغذ وارد این حرفه شدم؛ پس از آن با نرم‌افزارهایی مانند فتوشاپ این حرفه را ادامه دادم و به دلیل علاقه به انیمیشن و ایستا نبودن نقاشی‌ها و طرح‌هایم با نرم‌افزارهایی نظیر افترافکت و تری‌دی‌مکس وارد کار شدم.

این دانشجوی ترم ۸ رشته پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گناباد تصریح کرد: از طرفی یک انیماتور خوب باید یک طراح کارکتر خوب باشد، ولی الزاما یک طراح خوب لازم نیست یک انیماتور خوب هم باشد.

حسینی عطار ادامه داد: مشوق من در این رشته پدر و مادرم و بیشتر مادرم از حیث اینکه در مسابقات مختلف شرکت کنم بود؛ اما در نهایت اصلی‌ترین مشوق، خودم بودم.

وی با اشاره به اینکه قطعا برگزاری جشنواره‌های مختلف بر پیشرفت من تأثیر داشته است، افزود:. از همان زمانی که دانش‌آموز بودم و تا زمانی که وارد کار با نرم‌افزار شدم و حتی شرکت در جشنواره‌هایی با محوریت پوستر، تأثیر زیادی در پیشرفتم داشته است.

حسینی عطار تأکید کرد: با شرکت در جشنواره و دیدن آثار سایر هنرمندان و همچنین قرار گرفتن در اتمسفر و فضای هنری، باعث برانگیخنه‌شدن ذوق و استعداد و در نتیجه نقش الهام‌بخشی خواهد داشت.

وی همچنین گفت: سال قبل دو تا از آثار قبلی خود را ارسال کردم و یک اثر از این دو اثر برگزیده شد ولی حائز مقام نشد؛ اما با شرکت در جشنواره و در نظر گرفتن سلیقه، تجربه لازم را بدست آوردم.

این دانشجوی ترم ۸ رشته پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گناباد اذعان کرد: یک هنرمند قطعا از اینکه هنرش دیده شده و مورد توجه قرار گرفته، حس خوبی دریافت می‌کند؛ ولی از آنجایی که شخصا انسان بلندپروازی هستم، همیشه خودم را به حدی قانع نمی‌کنم

وی ابراز کرد: قبل از دوران دانش‌آموزی و ورود به مدرسه، یک سری جشنواره‌هایی در مونیخ آلمان برگزار می‌شد و مخصوص رنج سنی خودم بود؛ یکبار اثرم در این جشنواره حائز مقام شد و از آنجا به بعد برای خودم باعث انگیزه شده و در دوران مدرسه در جشنواره‌های مختلف و مسابقات استانی و منطقه، حائز رتبه‌های اول تا سوم می‌شدم.

حسینی عطار در خصوص دهمین جشنواره بی المللی سیمرغ نیز گفت: سطح مسابقات در بعضی از بخش‌ها واقعا خوب بود؛ به طور مثال در بخش کاریکاتور همانند سال قبل، بیشتر بر محوریت کار توجه داشتند تا تکنیک فنی اثر؛ لذا خلاقیت در هنر خیلی مهم بوده، ولی به نظرم تکنیک فنی به اندازه خلاقیت در هنر اهمیت دارد؛ اما در بخش پوستر همانند سال قبل آثار قوی‌تری دیده شد.

مقام دوم رشته کاریکاتور و دوم پوستر در بخش بین الملل دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ خاطرنشان کرد: امسال از آثار خودم در بخش کاریکاتور دو اثر "گرمه" با موضوع گرمایش زمین و دیگری "اسیر" با موضوع اعتیاد به اینترنت و فضای مجازی برگزیده شد.

حسینی عطار در پایان ابراز کرد: از تمام دانشجویانی که کار هنری می‌کنند می‌خواهم که اگر آینده خود را در هنر درخشان‌تر می‌بینند، حتما در دوراهی گیر نکنند و از شاخه ای به شاخه دیگر نپرند؛ شاید یک تصمیم‌گیری حساس و سخت باشد، ولی اگر به درستی اتفاق بیفتد در آینده و نشاط زندگی فرد خیلی مؤثر است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.