سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶

هفدهمین اجلاس معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور

ویدیو کنفرانس

هفدهمین اجلاس معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور صبح ۲۷ اسفند ماه بصورت ویدئو کنفرانس با حضور دکتر سیماسادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با موضوع شرایط حاضر جامعه و اقدامات دانشگاه ها در خصوص مقابله با ویروس کرونا برگزار شد.

به گزارش مفدا مشهد،  هفدهمین اجلاس معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور صبح ۲۷ اسفند ماه بصورت ویدئو کنفرانس با حضور دکتر سیماسادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با موضوع شرایط حاضر جامعه و اقدامات دانشگاه ها در خصوص مقابله با ویروس کرونا برگزار شد.

در این نشست دکتر محرری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به همراه مدیران فرهنگی و دانشجویی شرکت کرده و به بیان اقدامات دانشگاه علوم پزشکی مشهد و بالاخص اقدامات معاونت فرهنگی و دانشجویی پرداخت.

دکتر محرری در ابتدا ضمن عرض خداقوت به تمامی مدیران و دست اندرکاران حوزه سلامت دانشگاه ها و وزارت متبوع که هرکدام به نحوی در حال نقش آفرینی در برابر شرایط بحرانی پیش آمده می باشند بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد از ساعات اولیه اطلاع از این بحران اقدامات خود را آغاز کرد و محیط های آموزشی و خوابگاه ها و مراکز تجمع دانشجویی را با بنرهای اطلاع رسانی، آماده این شرایط کرد.وی در ادامه افزود:با توجه به اینکه حساس ترین بخش معاونت دانشجویی که با تمرکز دانشجویان روبرو می باشد خوابگاه ها هستند ، در اولین اقدام پس از تصویب در هیأت رییسه دانشگاه و تعطیلی کلاسهای آموزشی، خوابگاه ها تخلیه شده و عملیات ضدعفونی خوابگاه ها آغاز گردید و اتاق ایزوله آماده شد.

 همچنین سالن های غذاخوری در یک ماه گذشته تعطیل و دانشجویانی که در خوابگاه ها حضور داشتند در محل خوابگاه غذاهای خود را به صورت بسته بندی و در ظروف یکبار مصرف تحویل گرفته و می گیرند. در این راستا ضدعفونی آشپزخانه های سلف بصورت کامل روزانه انجام می شود.

دکتر محرری همچنین افزود: مجموعه آبی شهید شادی فر و سالن های ورزشی تعطیل گردید و عملیات ضدعفونی تمام قسمتها اعم از کف استخر، سقف، دیواره ها  و کمدها و وسایل ورزشی انجام شد. همچنین سرویس های نقلیه دانشجویی بصورت روزانه ضدعفونی می شوند.

وی خاطرنشان کرد:پس از شکل گیری کیمیته علمی کرونا در دانشگاه و تشکیل کارگروه های زیر مجموعه، دبیری کارگروه مدیریت استرس از زیرمجموعه های کمیته علمی کرونا به معاونت فرهنگی و دانشجویی سپرده شد و اداره مشاوره با ارائه روزانه مطالب آموزشی بصورت مجازی و همچنین ارائه خطوط هات لاین بصورت ۲۴ ساعته مختص دانشجویان و کادر درمان درگیر در بیمارستانهای ریفرال به برقراری ارتباط و کاستن اضطراب و دل نگرانی های دانشجویان و خانواده ها و کادر درمان پرداخت. در این راستا برنامه های رادیویی و تلویزیونی با گروه هدف های مختلف مخاطبین آماده و ارائه شد که این برنامه ها با مشارکت گروه روانپزشکی دانشگاه تهیه و عرضه می گردید.

در ادامه این نشست دکتر اسماعیل زاده مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه به لغو کلیه برنامه ها و جلسات فرهنگی و اردوها اشاره کرده و بیان نمود: به همت جمعی از دانشجویان کانون اردوهای جهادی روزانه۳۰۰۰ شیلد صورت تهیه و به بیمارستان های ریفرال تحویل می دهد و همچنین در دانشکده داروسازی روزانه مقادیر زیادی مواد ضدعفونی تهیه و در بین مراکز درمانی توزیع می شود. دکتر اسماعیل زاده خاطرنشان کرد باتوجه به اینکه در برهه ای حساس از تاریخ دانشگاه هستیم تیمی حرفه ای جهت مستندسازی و ثبت مجاهدت ها و خدمات خیرخواهانه کارکنان زحمتکش دانشگاه معرفی و شروع به فعالیت کردند. وی همچنین به برگزاری مسابقه هنری مجازی مدافعان سلامت اشاره کرد.دکتر اسماعیل زاده در پایان بیان کرد: در روز ولادت مولی الموحدین بسته های فرهنگی جهت عرض خداقوت به کادر درمان و بهداشت و ستادهای پشتیبان مقابله با کرونا ارسال و توزیع شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.