سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴

حجت الاسلام والمسلمین طاهری خبر داد

حضور گسترده گروه های جهادی طلاب در جبهه سلامت

طلاب جهادی

حجت الاسلام والمسلمین طاهری مسئول دفتر نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی قم از حضور طلاب جهادی در بخش های مختلف بهداشت و درمان استان خبر داد و گفت: طلاب جهادی در جبهه سلامت در قالب چند گروه فعالیت های گسترده ای را انجام می دهد.

حجت الاسلام والمسلمین طاهری در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی مفدا قم در خصوص فعالیت گروه های جهادی طلاب گفت: در اوایل شیوع بیماری کرونا زمانی که مشاهده کردیم پزشکان و پرستاران متعهد تا پای جان در دفاع از سلامت مردم ایستاده و ایثار و فداکاری می کنند ما نیز تصمیم گرفتیم به عنوان یک عضو نقشی در همراهی در این کار داشته باشیم هرچند که تخصص پزشکی، پرستاری و بهداشتی نداشتیم اما می توانستیم زمینه را برای ورود گروه های جهادی فراهم کنیم لذا با جلسات متعدد گروه های جهادی در خدمت خادمین سلامت و پویش مبارزه با کرونا قرار گرفتند.

وی افزود: گروه های جهادی طلاب، مراقبت معنوی و همچنین در امر همراه بیمار و کمک به پرستاران فعالیت می کنند و در کنار فعالیت های ذکر شده، یکی از گروه ها به منظور آرامش دهی به جامعه و روحیه بخشی به مدافعان سلامت و بیماران، محتواهای زیادی جمع آوری و در اختیار رسانه ها و مراقبین معنوی قرار دادند.

حجت الاسلام طاهری از تهیه اقلام حمایتی توسط گروه پشتیبانی و تدارک برای تمام کسانیکه با این بیماری در گیر هستند خبر داد و تصریح کرد: این گروه از طلاب بیش از هزار بسته غذایی و بهداشتی مناسب با کمک‌ خیرین  برای بیماران کرونایی و نیز برای کارگرانی که بواسطه شیوع این بیماری بیکار شده جهت کاهش تردد در سطح شهر تهیه و توزیع کردند.

وی افزود: از دیگر فعالیت های گروه های جهادی طلاب، ضد عفونی کردن اماکن و تولید ماسک و مواد ضد عفونی کننده و توزیع آبمیوه و بسته های میان وعده ای در مراکز درمانی و نقاهتگاه ها و فراهم کردن زمینه مسائل عبادی بیماران در مجموعه های درمانی است.

مسئول دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در ادامه گفت: این وضعیت، شباهت زیادی به جبهه هشت سال دفاع مقدس دارد و هرکسی می تواند نقشی داشته باشد یک فرد با انفاق اموال، دیگری با کار علمی و پژوهشی، فردی با راهنمایی و مشاوره تخصصی و عده ای با قلم خود می تواند در کنار مدافعان سلامت در جبهه مقابله با کرونا مبارزه کنند.

طاهری در پایان گفت: دعا، استغفار، تضرع، تذکر و توسل، عمل به توصیه و سفارش متخصصین فن، صبر، حوصله، خویشتنداری و مقاومت در برابر برخی خواسته هایی مانند خرید و مهمانی، داشتن امید و توکل موجب پیروزی ما در مبارزه با بیماری کرونا خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.