سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰

بنا بر گفته عضو کمیسیون آموزش در مجلس شورای اسلامی؛

سال تحصیلی تا شهریور ماه ادامه دارد

مفدا

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس گفت: از تعطیلات سه ماه تابستانی باید به زمان تحصیلی اضافه و کمبودها در سال تحصیلی جبران شود. زمان‌کنکور سراسری نیز با بررسی های سازمان سنجش به احتمال فراوان تغییر می کند.

به گزارش مفدا و به نقل از برنا ، داود محمدی، عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، در رابطه با تغییر در سال تحصیلی دانش آموزان باتوجه به تعطیلی مدارس در بحران کرونا گفت: بحران کرونا در کشور منجر به تعطیلی مدارس و تغییر در تقویم آموزشی کشور شد. تقویم آموزشی محتوای مطالب درسی دانش آموزان  را طی زمان معین مقرر کرده اما باتوجه به شرایط موجود تقویم آموزشی و تدریس در سال ۹۸ دچار مشکل شد.
وی ادامه داد: باید برنامه‌ریزی مناسب در زمینه تغییر در سال تحصیلی دانش آموزان صورت گیرد و از سه ماهه تابستان استفاده شود، پیش‌بینی می‌شود مدارس تا شهریور ماه ادامه داشته باشد اما لازمه این امر برنامه‌ریزی و مطالعه زمانی، توسط آموزش و پرورش است. باید مدت زمانی را که سیستم آموزشی کشور دچار مشکل شده بررسی کرد و پس از کارشناسی های دقیق از زمان باقی مانده، استفاده شود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: در ایام تعطیلی که به علت شیوع کرونا صورت گرفت آموزش و پرورش از آموزش مجازی استفاده کرد ولی به دلیل نبود زیر ساخت‌های لازم و با توجه به تنوع درس‌ها چندان منجر به نتیجه نشد، نیاز است کارشناس‌های آموزشی بررسی بیشتری داشته باشند. کمسیون آموزش در خصوص تغییر در زمان تحصیلی دانش‌آموزان ورود و تصمیمات لازم را اخذ می‌کند و پس از تعطیلات، وزیر اموزش و پرورش به کمیسیون دعوت می‌شود. از تعطیلات سه ماه تابستانی باید به زمان تحصیلی اضافه و کمبودها در سال تحصیلی جبران شود. 
وی در خصوص احتمال تغییر در زمان کنکور سراسری مطرح کرد: سازمان سنجش کشور در حال بررسی برای تغییر در تاریخ کنکور سراسری است و تصمیم لازم، گرفته می شود.


خبرنگار : محمدقاسم جاودانی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.