سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳

توسط معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی قم انجام شد؛

بازدید از کارگاه دوخت ماسک به همت بسیجیان/ لزوم حمایت خیرین از اقدامات جهادی

کارگاه تولید ماسک در شهرستان گناباد به روایت تصویر

سمیرا حاجی صادقی معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی قم از کارگاه دوخت ماسک قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا از قم، معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی قم به همراه جمعی از مسئولان این معاونت ظهر روز گذشته با حضور در کارگاه تولید ماسک که توسط قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا برپا شده است از فرآیند دوخت ماسک بهداشتی دیدن کردند.

سمیرا حاجی صادقی در حاشیه بازدید از این کارگاه، گفت: در پی شیوع بیماری کرونا ویروس و اعلام نیاز ماسک در سطح استان، بسیج دانشجویی بصورت فعال و خودجوش وارد عمل شد و کارگاه تولید ماسک با ظرفیت تولید روزانه ۷۰۰۰ عدد راه اندازی شده است.

وی این اقدام را بسیار مطلوب و با ارزش قلمداد کرد و افزود: معاونت فرهنگی دانشجویی و خیرین سلامت دانشگاه برای تداوم این اقدام ارزنده باید تلاش مضاعف داشته و مشکلات پیش روی این فعالیت خداپسندانه و جهادی را پیگیری کنند.

حاجی صادقی اظهار کرد: این کارگاه با حضور ۲۵۰ نفر از نیروهای جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قم و همچنین بسیجیان سایر دانشگاه ها و حمایت خیرین شروع به کار کرده است و ماسک های تولید شده در اختیار کادر درمانی قرار می گیرد.

رحمانی، دبیر ستاد دانشجویی مبارزه با کرونا در این بازدید گفت: تولید ماسک و محلول ضدعفونی کننده را از روزهای ابتدای شیوع بیماری کرونا دنبال کردیم. مجوزهای بهداشتی را اخذ کردیم و با معاونت غذا و دارو مکاتباتی داشتیم. چرخه تولید ماسک از هفته های قبل راه اندازی شده است و با طی مراحل ذکر شده روزانه ۷۰۰۰ ماسک تولید می شود.

وی تاکید کرد: نکته‌ای که باید به آن توجه کرد، نیاز نیروهای جهادی به اهتمام مسئولین استان است. چه نمایندگان مجلس و چه مسئولین استانی باید نیروی خود را در حمایت بیشتر از قشر دانشجویان جهادی بگذارند.

دبیر ستاد دانشجویی مبارزه با کرونا در پایان گفت: اگر کشور نیازمند دست‌های پرتوان نیروی داخلی باشد بهتر است تا چشم امید به دیگر کشورها داشته باشد.

فاتح مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی قم نیز با بیان اینکه پزشکان و پرستاران خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا هستند، اظهار داشت: ما هم بعنوان سرباز در پشت خط مقدم خدمت می کنیم تا در این مبارزه پیروز شویم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.