سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲

گزارش

وقتی مهمان ناخوانده ازدواج دانشجویی را تحت تاثیر قرار داد / فرصت پیک عاشقی را از دست ندهید

ازدواج دانشجویی

مراسم ازدواج دانشجویی مانند هر مسئله دیگری تحت تاثیر ورود مهمان ناخوانده قرار گرفت و باعث تعطیل شدن این مراسم و تبدیل آن به پیک عاشقی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا از قم، این روزها، روزهای شلوغ و پر استرسی برای همه در کشور است، روزهایی که شاید خیلی ها آن را تجربه نکرده اند؛ ورود مهمانی ناخوانده که تمام شرایط کشور را تحت تاثیر خود قرار داده است.

هر سال وقتی به روزهای پایانی اسفند نزدیک می‌شدیم، حال و هوای نوروز و نزدیکی بهار را احساس می کردیم؛ اما امسال، حال و هوای نوروز و بهار با سال‌های قبل متفاوت است و به جای شادی و رسیدن به نوروز استرس و نگرانی از وجود ویروس کرونا خیلی ها را نگران کرده است.

از جمله مسائلی که تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفت، تعطیلی فعالیت‌های دانشگاهی بود که معمولا پایان سال تعداد این فعالیت‌ها به اوج خود می‌رسید که یکی از آن‌ها جشنواره ازدواج دانشجویی است. این جشنواره معمولا بر اساس برنامه ریزی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها در بهمن ماه ثبت نام آن آغاز می‌شود و پس از ثبت نام‌های نهایی و تدارکات مورد نیاز، زوج‌های دانشجو عازم مشهد می‌شوند.

طبق سنت هر ساله جشن ازدواج دانشجویی از نیمه بهمن ماه که ثبت نام آن به پایان می رسید، اعزام به مشهد مقدس آغاز می شد.  بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته قرار بود ۱۷ هزار زوج دانشجو تا پایان اسفند امسال نیز مراسم ازدواج خود را در مشهد برگزار کنند.

برنامه ریزی‌ها بر طبق روال پیش می‌رفت که با ورود مهمانی به نام کرونا ویروس این مراسم مانند سایر فعالیت‌های دانشگاهی تعطیل شد و بسیاری از زوج‌هایی که ثبت نام کرده بودند، نتوانستند در این مراسم شرکت کنند.

البته نهاد رهبری در دانشگاه‌ها برای اینکه زوج‌های دانشجویی که از سفر زیارتی مشهد بازمانده بودند و نتوانستند در این مراسم شرکت کنند، تدارک خاصی دیده و دانشجویان می‌توانند از فرصت پیک عاشقی استفاده کنند.

ویژه برنامه «پیک عاشقی» را از دست ندهید
با توجه به شرایط بهداشتی ویژه کشور و تعویق اعزام بخشی از کاروان‌های زوج دانشجویی شرکت کننده در بیست و سومین دوره ازدواج دانشجویی به مشهد مقدس، در راستای تداوم ارتباط و استفاده بهینه زوج ها از فرصت تعطیلی‌های پیش آمده، «پیک عاشقی» با جوایز متنوع و ارزنده برگزار می‌شود.

 برنامه‌های آموزشی ستاد ازدواج دانشجویی نیز عمدتا بر موضوعات مورد نیاز زوجین دانشجو در سال‌های نخست تشکیل زندگی مشترک، متمرکز است. در حال حاضر که با توجه به شیوع ویروس کرونا، شرایط ویژه بهداشتی کشور و تعطیلی مراکز آموزشی و همایش‌های مختلف، اعزام بخشی از کاروان‌های زوجین دانشجو به مشهد مقدس جهت حضور در بیست و سومین دوره مراسم ازدواج دانشجویی (طرح ملی همسفر تا بهشت) نیز به حالت تعلیق در آمده است، ستاد ازدواج دانشجویی کشور در نظر دارد به منظور بهینه‌سازی اوقات فراغت زوجین و تداوم ارتباط با آنان، برنامه‌های آموزشی خود در حوزه خانواده را بصورت مجازی در این ایام، استمرار بخشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.