سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۰

بمناسبت انتشار اولین شماره؛

مصاحبه ای با فاطمه بن سعید مدیر مسئول نشریه اسراء

مصاحبه مدیر نشریه اسراء بهبهان

بن سعید : با توجه به فضای حاکم بر دانشکده و داشتن پتانسیل کار کردن نشریه قرآنی در کانون،فقدان چنین نشریه ای در دانشکده علوم پزشکی بهبهان احساس میشد.


به گزارش مفدا بهبهان ، اولین شماره نشریه اسراء کانون قرآن و عترت دانشکده علوم پزشکی بهبهان منتشر شد که به همین مناسبت مصاحبه ای با فاطمه بن سعید مدیر مسئول این نشریه انجام شده است که میتوانید آن را بخوانید

مفدا : لطفا خودتان رو معرفی کنید؟

بن سعید : فاطمه بن سعید دانشجوی سال دوم  رشته رادیولوژی دانشکده علوم پزشکی بهبهان و عضو شورای مرکزی کانون قران و عترت دانشگاه و مدیر مسئول مجله قرانی " اسرا"دانشگاه  هستم.

مفدا :هدف شما از راه اندازی چنین نشریه ای چیست؟
بن سعید : با توجه به فضای حاکم بر  دانشکده  و داشتن پتانسیل کار کردن نشریه قرآنی در کانون،فقدان چنین نشریه ای  در دانشکده علوم پزشکی بهبهان احساس میشد.
به همین دلایل تصمیم به راه اندازی چنین نشریه ای شد که امیدواریم کمک شایانی به دانشکده و دانشجویان در زمینه قران و عترت داده باشیم.


مفدا :در نشریه از چه مطالبی استفاده شده است؟
بن سعید : لمس وجود،اسکرین شات،تبسم،کتابستان و...
یکی از جذاب ترین این بخش ها بخش کتابستان هست که ما سعی داریم در این بخش کتاب های زیبایی که بار معنوی بالایی داشته باشیند با ذکر قسمتی از کتاب برای دوستان معرفی کنیم.

مفدا :منتظر چه چیزی در شماره های بعدی نشریه باشیم؟
بن سعید : مطالبی از قبیل افزایش سطح اگاهی همگانی نسبت به اهمیت قران و مطالب مرتبط با قران،اتفاقات قرانی در سراسر دنیا ،مطالب جالب که سطح دانش افراد در زمینه های مختلف من جمله قران را بالامیبرد.
به علاوه سعی در افزایش شمار خوانندگان در همه نوع طرز فکر درچارچوب کانون قرآن و عترت هستیم تا بتوانیم بازخورد های خوبی از نشریه داشته باشیم.


مفدا :باتوجه به نزدیک بودن جشنواره قرانی" هد هد" چه تلاش های میتونه داشته باشه نشریه؟
بن سعید : در رابطه با جشنواره که یکی از مهم ترین اتفاقات  کانون های قران و عترت دانشگاه ها میباشد،تمام تلاش خودمون رو میکنیم برای اینکه بتونیم در این جشنواره واقعا عملکرد خوبی داشته باشیم.
با اطلاع رسانی دقیق از طریق سفیران جشنواره،اوردن مطالب در راسـتای جشنواره در نشریه و سعی در معرفی اثار برتر سال های قبل برای افزایش انگیزه دانشجویان برای شرکت در جشنواره میتونه یکی از مهم ترین محور های فعالیت کانون در این ایام باشه.


مفدا :اگر صحبتی خاصی دارین در پایان؟
بن سعید : مهم ترین نکته در باب این نشریه، دانشجویی بودن اون هستش که این خودش واقعا نکات خوبی رو به دنبال داره.
و در اخر جا داره از تک تک افرادی که برای این نشریه زحمت به سزایی کشیدن به خصوص معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشکده علوم پزشکی بهبهان و اعضای شورای مرکزی کانون قران و عترت تشکر ویژه را داشته باشم.
در اخر از تمام دانشجویان علاقمند درخواست میکنم در صورت توان نهایت همکاری را برای پیشرفت روز افزون نشریه داشته باشند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.