سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۰

ارایه تسهیلات به طلایه داران خطوط مقدم مبارزه با کرونا

وزیر محترم بهداشت

سعید نمکی وزیر بهداشت در نامه‌ای خطاب به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خواستار ارایه تسهیلات و حمایت‌های جامع در اسفند سال ۹۸ و فروردین ماه سال ۹۹ از طلایه داران خطوط مقدم مبارزه با ویروس ‌کرونا شد.

به گزارش مفدا آباده - دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت در نامه‌ای خطاب به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خواستار ارایه تسهیلات و حمایت‌های جامع در اسفند سال ۹۸ و فروردین ماه سال ۹۹ از طلایه داران خطوط مقدم مبارزه با ویروس کرونا اعم از اعضای هیأت علمی، دستیاران، کارورزان و دیگر دانشجویان شد.

در نامه وزیر بهداشت بر ایجاد تسهیلات زیر تاکید شده است:

اختصاص فضای استراحت مناسب برای کادر درمانی اعم از اعضای هیأت علمی، دستیاران، کارورزان تا ایشان در فاصله کشیک‌های موظف بتوانند استراحت مناسب را داشته باشند.

اختیاری نمودن طرح یک ماهه رزیدنتی در بیمارستان‌هایی که درگیر درمان بیماران کرونایی هستند.

لحاظ نمودن حداکثر ۳۰ نمره به پیشنهاد رییس بخش و تائید مدیر گروه در بخش فعالیت حرفه‌ای در آزمون ارتقاء سالیانه دستیاران بر اساس میزان و نحوه همکاری در بخش‌هایی که فعالیت‌های تشخیص و درمان بیماران کرونایی صورت می‌پذیرد.

تخصیص دو نمره امتیاز در فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی برای ارتقای مرتبه علمی اعضای هیأت علمی به ازای هر هفته حضور فعال در فعالیت‌های تشخیصی، درمانی و دارویی و اجرای مرتبط بیماران کرونایی به پیشنهاد رییس بخش و تایید مدیر گروه.

کاهش چهار هفته از میزان تعهد خدمت دستیاران و انترن‌ها به ازای یک هفته فعالیت داوطلبانه در امور تشخیصی، درمانی و دارویی کرونا و کاهش دو هفته از میزان تعهد خدمت دستیاران و انترن‌ها به ازای یک هفته فعالیت موظف در این بخش‌ها.

کاهش تعهدات موضوع این بند در خصوص مشمولان قانون برقراری عدالت آموزشی منوط به اخذ مجوز از مراجع ذی صلاح قانونی می‌باشد.

به کلیه کارورزان و دستیارانی که در اسفندماه و ماه‌های آتی در بخش‌های ارایه دهنده خدمات به بیماران کرونایی خدمت نموده‌اند، حداقل سه برابر کمک هزینه تحصیلی با تایید هیأت امنای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی پرداخت گردد.

در پرداخت کارانه کلیه اعضای هیأت علمی که در این ایام فعالیت داشته‌اند تسریع لازم به عمل آید.

کاهش تعهد خدمت اعضای هیأت علمی متعهد خدمت به میزان چهار برابر مدت ارایه خدمات در بخش هایی که خدمات تشخیصی و درمان و دارویی در رابطه با بیماری کرونا ارابه می‌دهند و کاهش تعهد خدمت اعضای مذکور دوبرابر با مدت فعالیت در سایر بخش‌ها، کاهش تعهدات موضوع این بند در خصوص مشمولان قانون برقراری عدالت آموزشی منوط به اخذ مجوز از مراجع ذی صلاح قانونی می‌باشد.

در مورد مشمولان قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان موارد زیر اعمال گردد:

الف) احتساب امتیاز در توزیع متمرکز

احتساب ۵۰ امتیاز(معادل تأهل) در توزیع متمرکز و غیر متمرکز برای دانشجویان و مشمولینی که در مراکز ریفرال مقابله با کویید۱۹ خدمت نموده‌اند.

ب) احتساب اولویت در توزیع غیرمتمرکز

در فرآیند توزیع غیرمتمرکز، دانشجویان و مشمولینی که در مراکز ریفرال مقابله با کویید ۱۹ خدمت نموده‌اند، جهت انجام موضوع قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان بر حسب مدت اشتغال در مرکز مذکور در سامانه نسبت به سایر داوطلبین از اولویت برخوردار خواهند شد.

ج) امکان تغییر محل خدمت طرح پس از بازه زمانی شش‌ماهه

تمامی دانشجویان و مشمولینی که در مراکز ریفرال مقابله با کویید۱۹ خدمت نموده باشد پس از شش ماه با احتساب ضریب منطقه قادر به تغییر محل خدمت خود می‌باشند.

د) موافقت با کسر خدمت پیام آوران حاضر در منطقه بحران

در صورت ارایه گواهی از مراجع ذی‌صلاح با کسر خدمت پیام‌آوران بهداشت به میزان سه برابر مدت زمانی که حین دوره تحصیل و مشمولیت در مراکز ریفرال مقابله با کویید ۱۹ خدمت نموده اند موافقت خواهد شد.

ه) دانشجویان دو سال آخر پزشکی و دانشجویان سال آخر پرستاری و علوم آزمایشگاهی که به صورت داوطلبانه در بیمارستان‌ها و مراکز تشخیصی منتخب خدمت نمایند، به پیشنهاد رییس بخش و تایید مدیر گروه هر یک ماه خدمت ایشان با ضریب سه پنجم، به عنوان انجام طرح موضوع قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان محسوب و از دوره خدمت آنان پس از پایان تحصیل کسر خواهد شد.

در خصوص دانشجویان پرستاری به ازای ساعت حضور در بالین از ساعات کارورزی در عرصه دانشجویان کسر خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.