دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۹

دانشجویان مقطع کارشناسی در «پویش دانشجویی مقابله با کرونا» بیشترین مشارکت را داشته‌اند

پویش

تا امروز دوشنبه ۲۶ اسفندماه چهار هزار و ۲۸۹ دانشجو به پویش دانشجویی مقابله با کرونا با عنوان «زندگی دست یاریگر توست» پیوسته‌اند که از این بین دوهزار و ۸۱۰ دانشجو از دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور مشارکت داشته‌اند و بالاترین استقبال از سوی دانشجویان مقطع کارشناسی صورت گرفته است.

به گزارش مفدا، «پویش دانشجویی مقابله با کرونا»  با مشارکت وزارت بهداشت، وزارت علوم و دانشگاه آزاد به هدف مقابله باویروس کرونا در حال فعالیت است و دانشجویان مشارکت‌کننده در زمینه‌های مختلفی چون امداد و کمک رسانی، تولید محتوا، خبر و اطلاع رسانی، طراحی و گرافیک، ترجمه متون درباره ویروس کرونا که در موسسات پژوهشی و سازمان بهداشت جهانی منتشر می‌شود، یافته‌های پژوهشی، پادکست، کلیپ و اپلکیشن و... فعالیت می‌کنند.
دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی تا کنون بیشترین مشارکت را در این پویش داشتند. به طوری که بالغ بر دوهزار و ۸۱۰ نفر از دانشگاه‌های علوم پزشکی از بین چهار هزار و ۲۸۹دانشجو به چشم می‌خورد.
در بین دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز دانشجویان مقطع کارشناسی ٤٧.٥٦ درصد، کارشناسی ارشد ٢٧.٨٣ درصد، دکترای عمومی ١٤.٢١ درصد، کاردانی ٥.٢٩ درصد و دکترای تخصصی ٥.١١ درصد به ترتیب بیشترین میزان مشارکت را داشته‌اند.
دانشجویان در قالب کانون‌های فرهنگی، انجمن‌های علمی و ورزشی، همتایاران سلامت، تشکل‌های اسلامی، نشریات و... در این پویش حضور و مشارکت فعال دارند./

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.