سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷

دل‌نوشته وزیر بهداشت؛

خداوندا، به تو پناه می‌برم از شر بیماری که جان مردم سرزمینم را تهدید می‌کند

دکتر نمکی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با توجه به شیوع و گسترش کووید ۱۹ ویروس کرونای جدید در کشور، در دل‌نوشته‌ای گفت: خداوندا؛ به تو پناه می‌برم از شر بیماری که جان مردم سرزمینم را تهدید می‌کند. از تو می‌خواهم که همکارانم را که با امید بیکران تو، دل بر این آتش زده‌اند، حفظشان کنی و تو می‌دانی جز سلامت و خیر برای مردم کشورمان نمی‌خواهیم.

به گزارش مفدا، سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دل‌نوشته‌ای برای این روزها که بیماری کووید ۱۹ در ایران شیوع پیدا کرده است، نوشت:
خداوندا،
به تو پناه می‌برم از شر بیماری که جان مردم سرزمینم را تهدید می‌کند. از آفت بیماری‌زایی که از سرزمین‌های دیگر، بی‌آنکه مردم ایران‌زمین در ایجادش تقصیری داشتند، گرفتارشان کرد. از تو می‌خواهم که همکارانم را که با امید بیکران تو، دل بر این آتش زده‌اند، حفظشان کنی تا تاب آورند و پابرجا در کنار گرفتاران بمانند و آن‌هایی که با عروج عارفانه، داغ جاودانه بر دلمان نهادند، همنشین پاکان و مقربان ویژه‌ات در دنیای باقی شوند.
خداوندا، به من و همکارانم توان بخش و کوچه راه‌های پر نورت را بنمای تا با بصیرت بیشتر، زودتر بر این بلای جانکاه فائق آییم و بیش از این رنجوری مردمان وطن غمگینمان نسازد.
پروردگارا، تو می‌دانی جز سلامت و خیر برای مردم کشورمان نمی‌خواهیم، آنانکه به تمناهایمان گوش می‌دهند، عزتشان بخش و گروهی که به تقاضاهای پیاپی برای حفظ سلامت شان بی‌توجهند، به راه درستت هدایتشان فرما تا بیش از این کار را بر ما، خویشتن و مردم این سرزمین سخت و ناگوار نسازند.
پروردگارا، آنانکه در این روزهای سخت همراهی و ایثار می‌کنند تا زودتر بر این یورش بی‌رحمانه چیره شویم، در دنیا و آخرت یاریشان فرما و آنانکه تنهایمان می‌گذارند، به جای آرامش، طوفان، به جای نوازش، خنجر و به جای مردم‌دوستی و مهر وطن، مردم‌فریبی و وطن‌فروشی را نثار می‌کنند، اگر از هدایت تو روی بر می‌تابند، به همان که سزاوارند پاداششان بخش.
خدایا، تو می‌دانی که مردم این سرزمین سزاوار عقوبت‌های سخت نیستند. در این اقلیم مادران و پدرانی نفس می‌کشند و دعای سحرگاهشان جاری است که برومندان بی‌بدیلی را نثار کرده‌اند تا این سرزمین استوار و سرافراز بماند. جانبازانی در گوشه سرای محقر خویش غنوده‌اند که شیرمردان عرصه‌های نبرد با دشمنان کشور بوده‌اند و دست و پا و چشم داده‌اند تا مردم سرزمین‌شان سرزنده و شاداب زندگی کنند.
پروردگارا، اگر دعای این بنده شرمسارت نیز مقبول نیفتد، تمنا و دعای نیمه شبان این عزیزان را بپذیر و توانمان بخش تا هرچه زودتر اضطراب را از فرزندان این سرزمین بزداییم و بر سفره هفت سینشان «سین» «سلامت» را با لطف بیکرانت بنشانیم. تا دوباره با مهربانی یکدیگر را در آغوش گرفته با شادمانی و بدون دغدغه در کنار هم شاداب و تندرست زندگی کنند.
آمین یا رب العالمین

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.