جمعه ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۶

ابتلای قطعی ۹۳ نفر به ڪرونا ویروس در استان

ابتلای قطعی ۹۳ نفر به ڪرونا ویروس در استان

رئیس دانشگاه علوم پزشڪی ڪردستان از ابتلای قطعی ۹۳ نفر از هم استانی ها به ڪرونا ویروس از ابتدا تا پیش از ظهر امروز خبر داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشڪی ڪردستان ضمن اعلام این خبر گفت: از ابتدای شیوع ڪروناویروس در استان تا پیش از ظهر امروز تعداد ۹۳ بیمار مبتلای قطعی شناسایی شده است.
 دڪتر فرزین رضاعی شهرستان های سقز و بانه را در استان دارای بیش از نیمی از بیماران مبتلای قطعی به ڪرونا ویروس برشمرد و گفت: شهرستان های سقز ۳۷ نفر، بانه ۲۰ نفر، سنندج ۱۲ نفر، ڪامیاران ۴ نفر، قروه ۹ نفر، مریوان ۲ نفر، دیواندره ۳ نفر، بیجار ۳ نفر، دهگلان ۲ نفر و سروآباد ۱ نفر مبتلای قطعی به ڪروناویروس دارند.
 وی افزود: از ابتدا تاڪنون تعداد ڪل آزمایشات تڪمیلی انجام گرفته برابر با ۲۸۶ نمونه است ڪه از این تعداد، ۹۳ مورد مثبت، ۱۵۷ نمونه منفی و ۳۶ مورد تاڪنون اعلام نشده است.
 رئیس دانشگاه در مورد تعداد متوفیان بدلیل ابتلا به ڪروناویروس در استان گفت: بر طبق آزمایشات انجام گرفته، ۸ مورد فوت ناشی از ابتلا به این ویروس در استان به ثبت رسیده ڪه ۷ مورد در سقز و ۱ مورد در مریوان بوده است.
 دڪتر رضاعی یادآور شد: به مردم عزیز توصیه اڪید می ڪنم ڪه از تجمع و حضور در مراسمات پایان سال، تردد و مسافرت های غیرضروری و نیز حضور در آئین های زیارت اهل قبور در آرامستان ها جدا خودداری نمایند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.