سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۸

معرفی کانون های دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان؛

کانون موسیقی مشتاق را بیشتر بشناسیم

مشتاق

کانون مشتاق، یکی از کانون های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمان است که با تلاش فراوان موفق به دریافت مجوز رسمی شد. این کانون در زمینه موسیقی فعالیت می کند و تلاش می کند تا استعداد های موسیقیایی دانشجویان شکوفا شود.

کانون موسیقی مشتاق دانشگاه علوم پزشکی کرمان، پس از کش و قوس های فروان و با پیگیری مبین مرادی، امیرحسین توحیدی و امیرعماد خیریه، نهم تیرماه سال ۱۳۹۷ با رای حداکثری شورای معیّن،  موفق به دریافت  مجوز رسمی شد.  امیر عماد خیریه با رای شورای مرکزی کانون مشتاق، اولین دبیر این کانون بود. با برگزاری انتخابات در شورای مرکزی این کانون، هم اکنون امیر پویا ریحانی دبیر فعلی کانون است.

گرفتن مجوز رسمی کانون مشتاق دانشگاه علوم پزشکی کرمان، باعث تسهیل مجوز گیری سایر کانون ها در سایر نقاط کشور شد. به گفته فراهانی،  معاونت فرهنگی وقت وزارت بهداشت کانون موسیقی مشتاق جز برترین کانون های دانشگاهی بوده است.

امیر حسین توحیدی از بنیان گذاران کانون موسیقی مشتاق،   در خصوص اهداف اولیه کانون گفت: بسیاری از دانشجویان با موسیقی فاخر، نه لزوما موسیقی سنتی، بیگانه هستند. تلاش ما در جهت رشد ارزش های موسیقی و شناساندن موسیقی فاخر به دانشجویان بوده است.
وی یکی از علت های اصلی تشکیل کانون را کشف و باروری استعدادهای موسیقیایی دانشجویان دانست تا بدین طریق و با تشکیل گروه های موسیقیایی دانشجویی و سازماندهی این گروه ها در هزینه های اضافی دانشگاه برای گروه های موسیقی غیر دانشجویی جلوگیری به عمل آید.

امیر پویا ریحانی، دبیر فعلی کانون موسیقی مشتاق در گفت و گو با خبرنگار مفدا گفت: کانون موسیقی درخصوص اطلاع رسانی و آموزش و باروری استعدادها مسئول است. وی افزود از جمله اهداف اصلی کانون موسیقی مشتاق شرکت در سطح رقابت های کشوری، از جمله در زمینه نشریه صوتی "می رسی"است.

ریحانی، عدم حمایت مسئولین از فعالیت فرهنگی دانشگاه را از موانع و مشکلات کانون های فرهنگی دانشگاه دانست و افزود: عدم حمایت از فعالیت های کانون های فرهنگی، نه تنها موسیقی، عدم شناسایی استعدادهای دانشجویی را در پی دارد.

 کانون موسیقی مشتاق توانسته است در جشنواره سیمرغ خوش بدرخشد. شهرام فلکی دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان که عضو کانون مشتاق است در جشنواره سیمرغ سال ۱۳۹۷، موفق شد  در بخش خوانندگی این جشنواره مقام اول را کسب کند. این اتفاق، اولین رتبه کشوری دانشگاه علوم پزشکی کرمان دربخش موسیقی جشنواره سیمرغ بود. کانون موسیقی مشتاق در جشنواره دهم سیمرغ هم حرفی برای گفتن داشت. محمد اقتدار نژاد، این بار در بخش موسیقی پاپ، مقام دوم جشنواره را به خود اختصاص داد.

هم اکنون کانون مشتاق در زمینه های مختلفی در حال فعالیت است که می توان به نشریه صوتی مشتاق با عنوان "می رِ سی"، گروه موسیقی سنتی مشتاق، گروه موسیقی پاپ کلاویه، فعالیت های مجازی موسیقیایی و...اشاره کرد.
هم چنین با تلاش کانون مشتاق،  آموزش موسیقی با تخفیف دانشجویی در آموزشگاه های سطح شهر کرمان برای دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمان  در نظر گرفته شده است.

برای آشنایی بیشتر وفعالیت در کانون موسیقی مشتاق می توانید از راه ارتباطی زیر استفاده کنید:

t.me/nava_ye_moshtagh

خبرنگار: نجمه حسن پور

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.