چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۷

به همت اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی فسا ،

برگزاری کارگاه مدیریت و کنترل استرس ناشی از شیوع ویروس کرونا

مشاوره فسا

به منظور ارتقای سطح بهداشت روانی بحران پیش رو و به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی و اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان، کارگاهی با موضوع مدیریت و کنترل استرس ناشی از ویروس کرونا، ویژه ی پرسنل درمانی در بیمارستان حضرت ولیعصرعج برگزار شد.

به گزارش مفدا فسا، به منظور ارتقای سطح بهداشت روانی بحران پیش رو و به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی و اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان، کارگاهی با موضوع مدیریت و کنترل استرس ناشی از ویروس کرونا، ویژه ی پرسنل درمانی در بیمارستان حضرت ولیعصرعج برگزار شد.
در ابتدا دکتر مجید نقدی معاون فرهنگی و دانشجویی ضمن خیر مقدم، تشکر و قدردانی از پرسنل زحمت کش درمان بابت شجاعت و حس مسئولیت بالا، حال و هوای این روزهای کادر درمان و مکان درمانی را به جبهه و رزمندگان سال های دفاع مقدس تشبیه نمود و ادامه داد: اعضای هیئت رئیسه و کارمندان ستاد در دانشگاه علوم پزشکی همگی همگام و همراه در کنار شما حرکت می نمایند.

وی سپس به بیان برنامه های در دست اقدام جهت مدیریت این بحران در شهرستان فسا پرداخت و افزود: این رسالت مهم شما به گوش همگان رسیده است، و امید که همچنان با قدرت و امید  به هدف اصلی یعنی شکست کرونا دست یابیم.
در ادامه خانم مریم معصومی، مسئول اداره مشاوره ضمن سپاسگزاری و  تشکر از پرسنل بیمارستان، به آموزش  تکنیک های CBT (غرقه شدن در عدم یقین، باورهای غلط درباره نگرانی، سود و زیان نگرانی ها و... و.) پرداخت.


همچنین خانم بهاره اسماعیل زاده، کارشناس اداره مشاوره به بیان راهکارهای عملی (تاب آوری) جهت کاهش استرس پرداخت.

سپس آقای اعتصامی فرد، کارشناس اداره مشاوره نیز تمرین مراقبه mindfulness)  یا ذهن آگاهی) به همراه موسیقی ملایم، را به صورت عملی با پرسنل اجرا نمود.

گفتنی است این کارگاه مورد استقبال حاضرین قرار گرفت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.