چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۴

تعداد بیماران مبتلای قطعی به ڪرونا ویروس در استان به ۸۴ نفر رسید

تعداد بیماران مبتلای قطعی به ڪرونا ویروس در استان به ۸۴ نفر رسید

رئیس دانشگاه علوم پزشڪی ڪردستان از ابتلای قطعی ۸۴ نفر از مردم استان به ڪروناویروس خبر داد.

دڪتر فرزین رضاعی رئیس دانشگاه علوم پزشڪی ڪردستان گفت: بر طبق نتایج آزمایشات تڪمیلی از ابتدا تا پیش از ظهر امروز، تعداد ۸۴ نفر از هم استانی های عزیز مبتلای قطعی به ڪروناویروس تشخیص داده شدند.
 وی در مورد تعداد بیماران شهرستان ها گفت: سقز دارای ۳۳ نفر، بانه ۱۷ نفر، سنندج ۱۱ نفر، ڪامیاران ۴ نفر، قروه ۹ نفر، مریوان ۲ نفر، دیواندره ۳ نفر، بیجار ۲ نفر، دهگلان ۲ نفر و سروآباد ۱ نفر بیمار مبتلای قطعی به ڪروناویروس هستند.
 رئیس دانشگاه از بستری شدن ۳۴۹ نفر مشڪوڪ یا مبتلا به ڪرونا ویروس در مراڪز درمانی تابعه دانشگاه از ابتدا تا پیش از ظهر امروز خبر داد و اضافه نمود: با ترخیص جمع زیادی از بیماران پس از بهبودی، در حال حاضر جمعا ۸۷ نفر مشڪوڪ مبتلا به ڪرونا ویروس شامل ۱۴ نفر در بیمارستان توحید، ۲ نفر در بیمارستان بعثت و ۲ نفر در بیمارستان ڪوثر سنندج، ۲۹ نفر در بیمارستان امام خمینی (ره) و ۷ نفر در تامین اجتماعی سقز، ۷ نفر در بیمارستان شهید بهشتی قروه، ۸ نفر در بیمارستان امام حسین (ع) بیجار، ۱۳ نفر در بیمارستان رازی بانه، ۲ نفر در بیمارستان امام خمینی (ره) دیواندره، ۲ نفر در بیمارستان شهدای دهگلان و ۱ نفر در بیمارستان شهید چمران سروآباد بستری و تحت نظر هستند.
 دڪتر رضاعی گفت: تاڪنون ۲۵۷ نمونه از بیماران مشڪوڪ گرفته شده است ڪه ۸۴ نمونه مثبت، ۱۴۵ مورد منفی و ۲۸ مورد نیز هنوز اعلام نشده است.
 وی به جمیع مردم توصیه نمود: ڪماڪان مهمترین راهڪار پیشگیری از انتشار این ویروس، ماندن در خانه ها و پرهیز از حضوریافتن در مڪان های پر تردد و شلوغ است ڪه امیدوارم همگان به آن توجه نمایند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.