چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۹

مدیرکل ارتباط با صنعت وزارت علوم:

تولید دستکش و مواد ضدعفونی توسط ۶۰ واحد فناور دانشگاهی

گزارش تصویری توزیع مواد ضدعفونی کننده دست، سطوح،دستکش و ماسک جهت استفاده هر یک از دانشجویان ساکن خوابگاه ها _ ۱۳ اسفند ۹۸

مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم، ‌تحقیقات و فناوری از تولید دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی کننده توسط ۶۰ واحد فناور دانشگاهی خبر داد.

به گزارش مفدا، روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا درباره همکاری دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی با صنعت در شرایط شیوع ویروس کرونا، اظهارداشت: دانشگاه‌ها ازطریق تشکل های دانشجویی با مراکز درمانی و اجرایی برای تسهیل فعالیت‌های مرتبط در حال همکاری هستند.

وی افزود: در حال حاضر ۶۰ شرکت مرتبط با دانشگاه‌ها و پارک های علم و فناوری در حال همکاری با وزارت بهداشت برای تولید محصولات ضدعفونی، ماسک و سایر اقلام مورد نیاز این روزها هستند.
مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت با وزارت علوم با بیان اینکه محصولات این شرکت‌ها به تولید انبوه رسیده است، تاکید کرد: تولیدات و اسامی این ۶۰ شرکت در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفته است.

سیف به همکاری پژوهشگاه ژنتیک اشاره کرد و اظهارداشت: پژوهشگاه ژنتیک و مراکز پژوهشی مشابه با مراکز درمانی و بهداشتی مرتبط اقداماتی را در دست اجرا دارند.

وی درباره همکاری دانشگاه‌های وزارت علوم با دانشگاه‌های علوم پزشکی در استان ها، خاطرنشان کرد: از دانشگاه‌های هر استان خواسته شده همکاری جدی تری با دانشگاه‌های علوم پزشکی داشته باشند و بر اساس نیازهای استانی، کمک‌رسانی هم مرتبط انجام دهند.
وی با بیان اینکه دانشگاه‌ها و شرکت‌های فناور محصولاتی را که دارند در حداکثر زمان به نتیجه می‌رسانند، اظهار داشت: دانشگاه‌هایی که رشته‌های علوم زیستی و ژنتیک دارند، ‌ در موضوع کیت های تشخیصی فعال تر شده‌اند.
به گزارش ایرنا، منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روز گذشته بخشنامه‌ای به دانشگاه ها ابلاغ کرد و از معاونان پژوهشی مؤسسات خواست با هماهنگی پژوهشگاه ملّی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری نسبت به تأمین نیازهایی مانند ساخت واکسن‌های متنوع بر اساس روش‌های نوین، تولید داروهای مؤثر جهت پیشگیری و درمان ویروس کووید ۱۹، تولید کیت‌های تشخیصی و مواد اولیه مورد نیاز آنها، انجام مطالعات ژنومی سویه های کووید -۱۹ شایع در ایران، انجام مطالعات مربوط به تأثیر فاکتورهای مهارکننده ویروس و تقویت‌کننده سیستم ایمنی برای مقابله با ویروس، مطالعه اثرات درمانی گیاهان دارویی و مواد مؤثر آنها، مطالعات همه‌گیری‌شناختی (اپیدمیولوژیک) گسترش و مهار ویروس در جمعیت ایران و جهان و تولید مواد ضدعفونی‌کننده مؤثر و روش‌های نوین ضدعفونی کردن اقدام کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.