دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰

سفیدپوشان در خط مقدم

کرونا

متین نصیری عضو شورای مرکزی مجمع اخلاق پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با انتشار یادداشتی از فداکاری‌های کادر درمان در مقابله با کرونا ویروس قدردانی کرد.

به گزارش مفدا، در یادداشت این عضو شورای مرکزی مجمع اخلاق پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمده است: 

این روزها کشور، درگیر ویروس سمج کروناست و اگر وضعیت موجود را به جنگی تمام عیار تشبیه نماییم، سربازان و فرماندهانی که در  خط مقدم این جبهه، فداکارانه در حال دفاع هستند، پرستاران و پزشکان و متولیان نظام سلامت‌اند، سفید پوشان دلسوزی که جان نازنین‌شان را  کف دست گرفته و به رغم کمبود امکانات و تجهیزات از هیچ کوششی برای نجات جان هم وطنان خود فروگذار نیستند.

مطابق آمارها و گزارش های رسمی وزارت بهداشت، طی روزهای اخیر تعدادی از کادر درمان اعم از پزشک و پرستار بر اثر نبردی جانانه با کرونای ناجوانمرد، قربانی شده‌اند. آری! اینان همکاران من هستند همان قشری که گاه و بیگاه  در فضای مجازی، مورد هجوم نقدها و تاخت و تازهای غیرمنصفانه قرار می‌گیرند، حالا دوستان من؛ جهادگران عرصه سلامت در مقابله با کرونا ویروس هستند. 

آری! اینان همان‌هایی هستند که علی رغم تمام بی‌مهری‌ها و مطالباتی که برایشان محقق نشده، دست به دست هم داده‌اند تا برای نجات جان هم وطنان خود جان خود را فدا کنند.

مردم ایران، امروز قدرشناس خدمات این قشر هستند و بیش از پیش نسبت به سختی کار آنان آگاه‌اند. گویای این سخن، تصاویری است که از پرستاران و پزشکان در فضاهای مجازی دست به دست می شود و هرکس به شکلی قدردانی‌اش را در ذیل این تصاویر ابراز می‌دارد و بعد از فوت چندین پرستار بر اثر کرونا که همه را متاثر کرد، ایشان را قهرمانان ملی و سربازان خط مقدم خواندند.

متین نصیری

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.