دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵

آغاز طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا در خراسان شمالی

جلسه کرونا

طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا در خراسان شمالی آغاز شد.

به گزارش مفدا، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در جلسه بسیج ملی مبارزه با کرونا که با حضور مدیران و نمایندگان سازمان های استان در تالار شهید رجایی دانشگاه برگزار شد، گفت: بسیج ملی مبارزه با بیماری کووید 19 فرصتی است برای ایجاد پوشش خدمات ویژه افراد بیمار و در معرض خطر، که در حال حاضر بسیاری از کشورها با آن درگیر است.

دکتر سید احمد هاشمی افزود: آحاد جامعه و دولت نیازمند بهره گیری از همکاری و به کارگیری مشارکت فعال همه بخش ها به ویژه سازمان بسیج و نیروهای مسلح است.

دکتر هاشمی گفت: ارتقای دانش، نگرش و مهارت افراد و خانواده ها در زمینه بیماری و عوامل خطر، ارتقای مهارت و دانش افراد شاغل، غربالگری بیماران، اجرای بهینه مراقبت در منزل، تسهیل در اجرای فرایندهای ارجاع افراد به مراکز و واحدهای منتخب در موارد مورد نیاز و ... از اهداف اجرای این طرح به شمار می رود.

وی اظهار کرد : دستورعمل بسیج ملی مبارزه با کرونا در دستور کار قرار می گیرد و جزئیات آن توسط کارشناسان بررسی و در اسرع وقت اجرایی می شود.

وی خاطرنشان کرد: برنامه بیماریابی از طریق استفاده از درگاه سلامت گام کلیدی برای بیماریابی است و افراد مشکوک می توانند به منظور غربالگری با مراجعه به سایت salamat.gov.ir از وضعیت خود آگاه شوند.

جانشین فرمانده سپاه خراسان شمالی نیز در این جلسه گفت: اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا اثربخشی بالایی دارد و داوطلب بودن در این طرح مهم ترین اصل است.

اسماعیل فرجی اظهار داشت: همه ادارات و سازمان ها باید از پتانسیل ها و ظرفیت های موجود برای مبارزه با کرونا استفاده کنند و مساعدت های لازم را داشته باشند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.