دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۲

تمجید دبیر شورای اخلاق دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از سفیران سلامت

کرونا

دبیر شورای اخلاق دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی طی یادداشتی پزشکان و پرستاران و پرسنل درمانی را در این بحران، حافظان و پاسداران سلامت و جان مردم دانست.

به گزارش مفدا، دکتر محمود عباسی رییس مرکز تحقیقات اخلاق و حقوق پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه چشم امید همگان به سپاهیان سپیدپوش نظام سلامت دوخته شده است، یاداشتی را منتشر کرد که در آن آمده است:

 این روزها که ایران عزیزمان در تلاطم دریای مواج زمان، گرفتار در محاصره طوفانِ سهمگین کرونا است و دست تقدیر آتشی دیگر بر خرمن مردم افکنده ما را مرهمی جز صبر و شکیبایی نیست. در عین حال که ستیغ نگاهمان به آسمان دوخته ایم و دستانمان در انتظار  باران رحمت الهی است، در قبال این پدیده  تنها  دستان سفیران سلامت را می بینیم که واسطه فیض خدایند و تبلور شفای الهی که گفته اند "و هو یشفین".

در شرایطی که تحریمهای ناجوانمردانه و کمبود دارو و اقلام بهداشتی، جامعه پزشکی و بیماران را بیش از پیش در تنگنا قرار داده است، شیوع لجام گسیخته کرونا، تهدیدی افزون و دردی جانکاه بر دلها نشاند و در این شرایط حساس، چشم امید همگان به سپاهیان سپیدپوش نظام سلامت دوخته شد که در خط مقدم این کارزارند. 

تاریخ گواه صادقی بر این مدعاست که خط مقدم بحرانها در این مرز و بوم از جنگ تحمیلی و تحریم دارویی گرفته تا تهاجم ویروسی کرونا، مدیون دفاع جانانه سپیدجامگان خود باخته‌ای است که با التیام زخمها، غبار غم از چهره رنجور مردم بر می‌پیچند و  تهدیدها را از رخ جامعه و در کوران کرونا می زدایند، بذر امید بر باغچه دلهای هراسان و چشم انتظار بیماران میکارند و با تلاش بی وقفه خود، ارمغان باران بر شاخساران خشک و تکیده این خاک، پدید می‌آورند. 

در وضعیتی که رسانه های معاند، بی پروا و بی ملاحظه، با نشر جعلیات و هراس افکنی، امان ذهن این مردم را بریده اند و جان آنان را در وقفه این پریشانی، زیر سایه سنگین تیک تاک لاشخورها، به لرزه در می‌آورند و حال که پچ پچ ابلیس ها و زنجیر دیوها، وطن را در بند خطر گرفتار کرده است، پزشکان و پرستاران، این فرشتگان سلامت با رشادت و ایثار و عشقی وصف ناپذیر و سعه صدری بی بدیل، بالهای رحمت و شفقت خود را بر پیشگاه جامعه گشوده اند و سرانگشت شفابخش آنان، مرهم زخمهای این سرزمین و نوید بخش گشودن گره‌های کور، گردیده است.

اگر دیروز در شرایط جنگ تحمیلی هرکس میتوانست جان بر کف و تفنگ بر دوش نهاده در خط مقدم با دشمن بعثی کارزار نماید، امروز دیگر این تنها پزشکان و پرستاران و پرسنل درمانی اند که میتوانند در این خط، از سلامت و جان مردم حراست و پاسداری کنند و در این راه، با کمبود تجهیزات و وسایل حفاظتی و در تیررس مستقیم ویروسها، چونان رزمندگانی بی سلاح جان بر طبق اخلاص نهاده‌اند و من در حیرت مانده‌ام که چگونه میتوان شکوه این از خودگذشتی را در قاب ناچیز واژگان به تصویر کشید؟ 

به گزارش ایسنا، تمامی آنچه امروز میتوان بر زبان راند اینکه ای سفیران رحمت و ای پیامبران سلامت شما را سپاس که برای عبور از این بحران مقاوم ایستاده اید و برای رهایی مردم از این پدیده منحوس جان بر طبق اخلاص نهاده اید. بشارت بر شما باد که مردمی مهربان و صمیمی در ستایش از ایثار و فداکاری شما تمام قد ایستاده اند و قدردان تلاشهای صادقانه و شبانه روزی شمایند. به پاس این همه لطف،  شما را می‌ستاییم و بر دستان شما بوسه میزنیم که واسطه فیض خدایید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.