دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹

به همت کانون "خیریه همیاران زندگی" دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی؛

کمک های نقدی جهت تهیه مواد شوینده برای ساکنان منطقه محروم محمودآباد در جنوب تهران، جمع آوری می شود

دانشگاه علوم بهزیستی

کانون "خیریه همیاران زندگی" دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، در اجرای مرحله سوم برنامه کمک به پیشگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا در منطقه محروم محمودآباد در جنوب تهران، کمک های نقدی خیران و افراد نیکوکار جهت تهیه مواد شوینده برای ساکنان این منطقه را جمع آوری می کند.

به گزارش مفدا علوم بهزیستی و توانبخشی؛ کانون خیریه دانشجویی این دانشگاه طی یک برنامه با حمایت مدیریت فرهنگی دانشگاه و چند تن از اعضای هیات علمی، نسبت به جمع آوری کمک های نقدی افراد نیکوکار و تهیه صابون و مواد شوینده و آموزش ساکنان منطقه محروم محمودآباد تهران در استفاده از مواد شوینده جهت رعایت بهداشت فردی و خانوادگی برای پیشگیری از گسترش شیوع کرونا در این منطقه اقدام می کند.

   " یوسف رضایی" مدیر اداره فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی درباره این برنامه که در جهت کمک به پیشگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا در مناطق محروم، شکل گرفته است، گفت: دو مرحله از این برنامه طی روزهای گذشته و با شیوع ویروس کرونا در تهران آغاز شد که در قالب اطلاع رسانی عمومی برای رعایت بهداشت فردی و خانوادگی (شستشوی مرتب دست ها و سطوح اطراف در محل زندگی و کار، استفاده از مواد غذایی پخته شده،  خودداری از حضور در تجمعات و ...) از طریق تلفن و تماس با خانواده های ساکن منطقه انجام شد.

    وی افزود: در مرحله دوم این برنامه، دانشجویان عضو این کانون خیریه با نصب پوستر و پخش اقلام تبلیغاتی در محل های پرتردد مردم منطقه محمودآباد تهران که دارای کوره های آجرپزی است، نسبت به آگاه سازی مردم این منطقه در رعایت بهداشت فردی، خانوادگی و محیط ، اقدام کردند.

    رضایی همچنین اظهارداشت: با توجه به محرومیت منطقه محمودآباد تهران و ساکنان کم درآمد آن، که توان  خرید صابون و مواد شوینده را ندارند، تصمیم گرفته شد تا با جمع آوری کمک های نقدی خیران و افراد نیکوکار، صابون و مواد شوینده مورد نیاز ساکنان این منطقه تهیه و با توزیع در میان خانواده های ساکن، از ابتلای آنان به ویروس کرونا جلوگیری بشود.

     مدیر اداره فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه افزود: خیران و تمامی افراد نیکوکار می توانند کمک های نقدی  خود را با هماهنگی دکتر  نوروزعلی عضو شورای مرکزی کانون خیریه همیاران زندگی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، به حساب اختصاص داده شده برای این منظور واریز نمایند.

     وی شماره تلفن خانم دکتر نوروزعلی  ۰۹۳۹۳۲۹۳۷۹۴  را برای هماهنگی جهت جمع آوری کمک های نقدی  افراد نیکوکار ، ارائه داد تا خیران بتوانند ضمن تماس تلفنی و هماهنگی با ایشان، هدیه های نقدی خود را برای این فعالیت خیرخواهانه ارائه بدهند.

     گفتنی است که پیش از این، دانشجویان عضو کانون خیریه همیاران زندگی، با همراهی و راهنمایی اعضای هیات علمی و اساتید این حوزه، با مراجعه به منطقه محمودآباد شهر ری (کوره آجرپزی)، و بررسی وضعیت کودکان این منطقه، مقدمات و زمینه ارائه خدمات سلامت روان و سلامت اجتماعی برای کاهش آسیب های اجتماعی و ارتقای تحصیلی کودکان این منطقه را فراهم کردند.

    کانون خیریه همیاران زندگی همچنین تاکنون با حمایت معاونت فرهنگی – دانشجویی و دیگر بخش های دانشگاه، ضمن جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی برای زلزله زدگان و سیلزدگان، با شناسایی توانخواهان دچار ضایعه نخاعی در مناطق محروم از طریق مراکز بهزیستی، و بررسی مشکلات جسمی، بهداشتی و محل سکونت این افراد، نسبت به رفع مشکلات آنان با کمک خیران سلامت، اقدام کرده اند.

     هم اکنون پنج کانون دانشجویی در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی فعال هستند که چهار کانون " خیریه و جهادی همیاران زندگی، قرآن و عترت، تماشا و موسیقی " تحت نظارت و حمایت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و کانون " مهدویت " با نظارت نمایندگی دفتر نهاد رهبری در دانشگاه، فعالیت می کنند.

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.