دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۷

کزازی؛

ایرانیان از تیرگی روشنایی می‌سازند

12

جلال‌الدین کزازی، استاد و پژوهشگر زبان و ادب فارسی در پیامی خطاب به مردم ایران گفت: به یاری یزدان پاک و به پشتوانه منش مهینه ایرانی بر آن‌چه پیش آمده پیروز خواهیم شد، چون بارها نشان داده‌ایم می‌توانیم از تیرگی روشنایی بسازیم.

به گزاش پایگاه اطلاع رسانی مفدا کرمانشاه، جلال‌الدین کزازی، استاد و پژوهشگر زبان و ادب فارسی در پیامی خطاب به مردم ایران گفت: به یاری یزدان پاک و به پشتوانه منش مهینه ایرانی بر آن‌چه پیش آمده پیروز خواهیم شد، چون بارها نشان داده‌ایم می‌توانیم از تیرگی روشنایی بسازیم.

کزازی در پیامی خطاب به مردم ایران گفت: هم میهنان گرامی ایرانیان بیداردل جان آگاه؛ سخنی دوستانه با شما دارم، ایران ما درازنای تاریخ نازش‌انگیز خود دشواری‌های گران و درشت را از سر گذرانیده است، بارها از بوته آزمون‌های ستوه‌آور تاریخی سربلند و پیروزمند به در آمده است. ما در این روزها دچار یکی از این آزمون‌ها و دشواری‌های بزرگ شده‌ایم اما من بی‌گمانم، به استواری، می‌دانم که این دشواری، این آزمون را نیز پس پشت خواهیم گذاشت. نوروز پیروز از راه می‌رسد، روزگار شکفتگی و شادمانی، پیام بهار این است که شادمانی و شکفتگی بیرون را به درون خود ببریم، خویشتن را شادمانه بشکفانیم.

این استاد پیشین دانشگاه علامه طباطبایی ادامه داده است: ما بارها آشکارا نشان داده‌ایم می‌توانیم از تازش، نازش بسازیم و از ویرانی، آبادی و از اندوه، شادی و از خواری، والایی و از تیرگی، روشنایی، این بار نیز می باید دیگر بار آشکار و استوار نشان بدهیم بر آنچه پیش آمده پیروز خواهیم شد، به یاری یزدان پاک و به پشتوانه منش مهینه ایرانی، من همچنان شایسته می‌دانم که از ژرفای دل از پزشکان و پرستاران و کارکنان بیمارستان‌ها که شبانه روز پرتلاش و نستوه می‌کوشند که هم میهن‌شان را از این بیماری به دور بدارند و آنان که دچارند را درمان کنند، سپاس می‌گذارم.

این گفتار کوتاه را با شعری کوتاه و بهارانه به فرجام می‌آورم:

آمد بهار و گیتی، زیبا شد و دل آرا       خندان و خرم آمد از خار تا به خارا

در این زمان زیبا در بر بهار بستن        تلخ و ترش نشستن، یارا که راست یارا؟

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تاکنون به بیش از۷۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت روز جمعه (۱۶ اسفند) اعلام کرد تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور به ۴ هزار و ۷۴۷ نفر و فوت ناشی از آن به ۱۲۴ نفر رسید و همچنین ۹۱۳ نفر تاکنون بهبود یافته‌اند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.