دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵

استقبال اعضای هیات علمی دانشگاه الزهرا(س) از تدریس مجازی دانشجویان/بهره‌برداری از سامانه آموزش مجازی (طوبی)

اموزش مجازی

بیش از ۱۲۰ نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه الزهرا در دوره‌های آموزشی تدریس مجازی دانشجویان شرکت کردند.

به گزارش مفدا، دانشگاه الزهرا(س) اعلام کرد؛ در ادامه برگزاری کلاس‌های آموزشی به منظور آمادگی اعضای هیات علمی دانشگاه جهت برگزاری دوره‌های مجازی و پیرو مصوبات تعیین شده در راستای عدم تجمعات حضوری برای پیشگیری و مراقبت از ویروس کرونا، این دوره آموزشی با استقبال و شرکت اعضای هیات علمی به صورت مجازی برگزار شد.

بنا بر اعلام این دانشگاه، در این دوره آموزش مجازی که ۱۲۰ نفر از اساتید و اعضای هیات علمی شرکت کردند، مباحثی از جمله نحوه استفاده از نرم‌افزار Adobe connect (برای کلاس‌های همزمان) و Lms (آموزش‌های غیر همزمان) مطرح شد.

همچنین شیوه کلاس‌های مجازی دانشگاه الزهرا به دو صورت "آنلاین همزمان" و "غیر همزمان (دروس از پیش تعریف شده)" تعیین شده‌ است و اعضای هیات علمی مخیر به انتخاب یکی از دو روش هستند.
اولین دوره حضوری این کلاس‌ها، ۱۱ اسفندماه برگزار شد و بنا بر اعلام معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی از این پس نیز به صورت مستمر دوره‌های مجازی و غیرحضوری برای اساتید برگزار خواهد شد.

بهره‌برداری از سامانه دانشگاه الزهرا(طوبی) برای آموزش مجازی

سامانه آموزش مجازی "طوبی" دانشگاه‌الزهرا جهت برگزاری کلاس‌های آموزش مجازی به بهره‌برداری رسید.

دانشگاه الزهرا اعلام کرد: پیرو ممنوعیت استفاده از پیام‌رسان‌های خارجی در دستگاه‌های حاکمیتی، دولتی، مدارس و دانشگاه‌ها از سوی دادستانی کل کشور و تاکید بر آموزش‌های مجازی در بستر شبکه‌های اجتماعی داخلی، اپلیکیشن دانشگاهی طوبی با تکیه بر توانمندی‌ و ظرفیت‌های علمی دانشگاه الزهرا به بهره‌برداری رسید.

این سامانه یک برنامه کاربردی تحت موبایل (Mobile Application) است که از قابلیت پوشش کلیه ارتباطات دانشگاهی، پیام‌رسانی، مدیریت کلاس‌ها و ایجاد تعامل موثر میان دانشجویان و اساتید برخوردار است و می‌تواند کلیه سامانه‌های دانشگاهی را به طرز یکپارچه‌ای تحت پوشش قرار دهد.

همچنین در سامانه طوبی، قابلیت پشتیبانی برخط نیز تعبیه شده و کارشناسان مرکز هوشمندسازی به صورت برخط پاسخگوی سوالات دانشجویان و اساتید  هستند.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه الزهرا، این اپلیکیشن هم‌اکنون در بخش دسترسی سریع سایت دانشگاه قابل مشاهده است؛ همچنین از طریق لینک app.alzahra.ac.ir قابلیت دسترسی دارد و دریافت نسخه اندروید و وب این برنامه، راهنما و شرح عملکرد آن نیز از لینک uapp.alzahra.ac.ir قابل دریافت است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.