دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰

توضیحات دانشگاه علوم پزشکی قم درباره انتشار یک نامه

دانشگاه علوم پزشکی قم

در پی انتشار یک نامه در فضای مجازی در خصوص زمان شیوع بیماری کرونا در قم، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم توضیحاتی را در این زمینه ارائه کرد.

سیدهاشم صدر امروز در گفت وگو با خبرنگار مفدا از قم با اشاره به انتشار نامه ای در فضای مجازی مبنی بر ممنوعیت مصاحبه روسای بیمارستان‌ها و معاونان دانشگاه علوم پزشکی در خصوص بیماری کرونا در تاریخ ۱۳ بهمن اظهار کرد: در پی مصاحبه یکی از خبرگزاری ها با یکی از مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی در تاریخ ۱۱ بهمن ماه، و طرح سوالاتی در خصوص احتمال شیوع بیماری کرونا ویروس در استان، این مسئله از سوی استاندار قم در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان مورد انتقاد قرار گرفت.

وی تصریح کرد: همچنین با توجه به وضعیت شیوع این بیماری در کشورهای دیگر، وزیر بهداشت نیز در جلسه ای که از طریق ویدئوکنفرانس با روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی داشت بر این مسئله تاکید کرد که اطلاع رسانی به صورت هماهنگ و فقط از طریق وزارت بهداشت و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی صورت گیرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم ادامه داد: در پی تاکیدات صورت گرفته از سوی وزیر بهداشت و همچنین استاندار قم، مقرر شد هر خبر و اطلاعی در خصوص این بیماری از سوی روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی صورت گیرد و در همین راستا نامه ای تنظیم و به همه معاونان و روسای مراکز زیرپوشش اعلام شد که فقط رئیس دانشگاه علوم پزشکی مجاز به اعلام نظر در موضوع بیماری کرونا است.

وی تاکید کرد: در متن نامه نیز قید شده است که دکتر قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم تنها فردی در استان است که می تواند در خصوص کرونا ویروس با رسانه ها مصاحبه داشته باشد و در این نامه هیچ مسئله ای در خصوص شیوع بیماری کرونا و یا احتمال آن در تاریخ یاد شده ذکر نشده است.

صدر با اشاره به اینکه با توجه به اهمیت این بیماری جلسات و پیش بینی های لازم در دستورکار قرار داشت تاکید کرد: همانگونه که پیش از این اعلام شده است نخستین موارد ابتلا به کرونا ویروس در قم در تاریخ ۳۰ بهمن ماه بر اساس آزمایشات ثابت شد و همان روز و تنها پس از یک ساعت دکتر قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم این موضوع را رسانه ای کرد.

وی یادآور شد: دکتر ریچارد برنان رئیس هیئت اعزامی سازمان جهانی بهداشت به جمهوری اسلامی ایران نیز در جلسه شب گذشته با استاندار قم اعلام کرد نخستین کیس ویروس کرونا در ایران، ۱۹ فوریه (۳۰ بهمن) ثابت شد  و از همان دقایق اولیه، جمهوری اسلامی در راستای مقابله با شیوع این ویروس تلاش کرد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم ضمن تکذیب هرگونه شایعه مبنی بر اطلاع مسؤولان استان از شیوع بیماری در تاریخ ۱۳ بهمن تاکید کرد: امیدواریم رسانه ها در شرایطی که جامعه بیش از پیش به آرامش نیاز دارد نسبت به انعکاس واقعیات اهتمام بیشتری داشته باشند و امیدواریم با همدلی و رعایت مسائل بهداشتی هرچه سریعتر شاهد غلبه بر این بیماری باشیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.