پنجشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱

علی ابرازه:

تمام معابر و اماکن مهم قم یک روزه ضد عفونی می‌شود

ابرازه

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم عنوان کرد: در قالب رزمایش علی بن ابیطالب(ع) با استفاده مطلوب از ظرفیت نیروهای مسلح طی یک روز تمام معابر و اماکن مهم شهر قم از جمله بیمارستان‌ها ضدعفونی خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا از قم، علی ابرازه در حاشیه آغاز رزمایش گندزدایی شهر مقدس قم طی گفت‌وگویی اظهار کرد: این رزمایش در راستای مقابله با شیوع کرونا دنبال می‌شود چرا که افزایش تخت و بیمارستان به هر میزانی بدون پیشگیری و جلوگیری از شیوع کرونا هیچ کاربردی نخواهد داشت.
وی با بیان اینکه محوریت این رزمایش همکاری دستگاه‌ها و نهادهای مختلف است، تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی قم مکان‌هایی که برای ضدعفونی شدن در اولویت هستند را مشخص کرده و امروز ماشین‌های گندزدا در این مکان‌ها فعالیت خواهند کرد.
قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم عنوان کرد: در قالب این رزمایش با استفاده مطلوب از ظرفیت نیروهای مسلح طی یک روز تمام معابر و اماکن مهم شهر قم از جمله بیمارستان‌ها ضدعفونی خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه روند بستری در بیمارستان‌های قم به دلیل مشکلات تنفسی همچنان صعودی است، گفت: از روز سه شنبه تا الان در بیمارستان شهید بهشتی نیز بیمار پذیرش می‌شود.
ابرازه با بیان اینکه ۸۳۰ نفر هم اکنون در بیمارستان‌های قم بستری هستند، اظهار داشت: ۹۰۰ نفر نیز از ۳۰ بهمن تاکنون مرخص شدند.
قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی قم افزود: آزمایش بیش از ۲۰۰ نفر در قم تاکنون به کرونا مثبت تأیید شده است و امیدواریم با پیشگیری بهداشت فردی و کاهش ترددها شاهد کاهش روند صعودی در مراکز درمانی باشیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.