پنجشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳

مراکز بهداشت دانشگاه‌های تابعه وزات علوم در وضعیت آماده باش قرار دارند

داروی ایرانی کرونا وارد مرحله بالینی شد

مدیر مرکز بهداشت وزارت علوم با اشاره به تجهیز مراکز بهداشت دانشگاه‌های تابعه این وزارتخانه برای مقابله با کرونا، گفت: مراکز بهداشت دانشگاه‌ها در وضعیت آماده باش برای مقابله با کرونا قرار دارند.

به گزارش مفدا، سرمشقی با اعلام اینکه خوشبختانه تاکنون هیچ یک از دانشجویان، کارکنان و اساتید دانشگاه ها به ویروس کرونا مبتلا نشده‌اند، به مهر گفت: پس از شیوع کرونا در چین، اقداماتی را در راستای آگاهی رسانی و اطلاع رسانی در خصوص این ویروس انجام دادیم و به همین منظور چندین کارگاه آموزشی را برگزار کردیم.

وی ادامه داد: در این کارگاه‌ها اطلاعاتی در خصوص شناخت این ویروس، راه های جلوگیری از ابتلا و علائم آن در افراد ارائه شد و جزوات و بوروشوهایی نیز در همین زمینه تهیه و توزیع شد.

مدیر مرکز بهداشت وزارت علوم با بیان این مطلب که در همان روزهای اول پس از اعلام شیوع این ویروس در ایران، ستاد وزارتخانه را برای مقابله با آن تجهیز کردیم، خاطرنشان کرد: در همین راستا در بدو ورود به وزارتخانه، کارکنان و مراجعان مورد غربالگری قرار می گیرند و میزان دمای افراد سنجش می شود.

سرمشقی با اشاره به وجود چندین مورد مشکوک به این ویروس در سطح وزارت علوم، گفت: چندین نفری که مشکوک به ابتلا به این ویروس بودند را تحت نظر قرار دادیم و در نهایت خوشبختانه مشخص شد که مورد مثبت کرونا ویروس نبوده است.

وی با تاکید بر اینکه محیط های دانشگاهی و دانشجویی دایما در حال رصد هستند، تصریح کرد: به محض مواجه با مورد مشکوکی، بازوان اجرایی که همان مراکز بهداشت دانشگاه ها هستند، وارد عمل شده و ضمن تهیه گزارش آن را به وزارت علوم و وزارت بهداشت اعلام می کنند. 

مدیر مرکز بهداشت وزارت علوم با اشاره به پتانسیل دانشجویان برای پیشگیری و مقابله با این ویروس گفت: در جلسه ای که با نماینده وزارت بهداشت داشتیم، مقرر شد دانشجویان در قالب کانون های فرهنگی و همیار سلامت، سیاستگذاری های وزارت بهداشت را در بحث مراقبت، پیشگیری و چگونگی مواجه با موارد مشکوک فعال شوند.

سرمشقی با اعلام اینکه مراکز بهداشت دانشگاه ها در وضعیت آماده باش قرار دارند، گفت: اکثر دانشگاه های بزرگ کشور دارای مرکز بهداشت هستند و بنا به گفته رئیس مرکز سلامت سازمان امور دانشجویان، آن دسته از مراکز بهداشتی که امکانتشان محدود بوده، در حال حاضر مجهز شده اند و با هماهنگی هلال احمر وسایل مورد نیاز در اختیارشان قرار گرفته و حتی آمبولانس به مراکز فرستاده شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.