جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶

معاون وزیر بهداشت خبر داد:

راه اندازی «کارتابل فرهنگی» برای فعالیت دانشجویان علوم پزشکی

لاری

معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت از نهایی شدن سامانه جامع الکترونیک کارتابل فرهنگی خبر داد و گفت: با نهایی شدن این کارتابل فرهنگی فعالیت های فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی ثبت می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا از قم، دکتر سیما سادات لاری گفت: با راه اندازی این سامانه در صورتی که بتوانیم ۵ فعالیت فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی را در آن فعال کنیم سایر بخش های آن نیز به زودی تکمیل می شود.

وی افزود: در حال حاضر جلسات متعددی با بخش فناوری اطلاعات وزارت بهداشت در حال انجام است که بتوانیم این سامانه جامع را فعال کنیم. اکنون ۴ شرکت در این حوزه فعال هستند که به بخش فناوری اطلاعات وزارت بهداشت معرفی شده اند تا در صورت نهایی شدن با یکی از این شرکت ها قرارداد امضا کنیم.

معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت اظهار داشت: یکی از سیاست های ما در حوزه فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت این است که همه نهادهای دانشجویی و فرهنگی در دانشگاه های علوم پزشکی به یک نسبت رشد کنند.

وی گفت: اکنون اعتراضاتی از سوی دانشجویان صورت می گیرد که مثلا یک جشنواره مختص هنر دیده شده است اما ما معتقدیم که جشنواره ها متعلق به همه کانون های دانشجویی است.

لاری اضافه کرد: به همین منظور قرار است تغییراتی در سطح جشنواره ها داده شود که مثلا جهادگران و خیریه ها نیز در جشنواره سیمرغ دیده شوند. 

وی از راه اندازی انجمن های ورزشی دانشجویی خبر داد و گفت: پس از شکل گیری این نهادها آنها نیز به جشنواره نیاز دارند. همچنین همتایاران سلامت که در بحث های آسیب های اجتماعی به حوزه مشاوره کمک کرده اند نیز نیاز به دیده شدن دارند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.