پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۹

در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد؛

اقدامی پسندیده و بزرگ در جهت کمک به کنترل بیماری کرونا انجام شد

داروسازی مفدا مشهد

دانشجویان و مسئولین دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ساختن محلول های ضد عفونی به جنگ بیماری کرونا رفتند و همزمان با کمبود محلول های ضد عفونی اقدام به تولید نیمه صنعتی این محلول ها کردند.

به گزارش مفدامشهد،دانشجویان و مسئولین دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ساختن محلول های ضد عفونی به جنگ بیماری کرونا رفتند و همزمان با کمبود محلول های ضد عفونی اقدام به تولید نیمه صنعتی این محلول ها کردند. در  پی انجام این عمل بزرگ و خداپسندانه که با همدلی دانشجویان این دانشکده انجام شد خبرنگار مفدا مشهد به گفتگو با مسئول برگزاری این طرح پرداخته و با وی مصاحبه کرده است.


لطفاً خودتان را معرفی کنید:
من ترانه سادات زوار هستم، فارغ التحصیل داروسازی مشهد، حدود شش ماه هست که در دانشکده مشغول گذراندن طرح در یکی از آزمایشگاه ها هستم.
هدف و انگیزه شما از انجام این کار چه بود و روند کار به چه صورت پیش رفت؟
همزمان با خبر شیوع بیماری کرونا در کشور وهجوم مردم به داروخانه ها برای خرید محصولات ضدعفونی کننده واتمام سریع خیلی از این اقلام در داروخانه، نیاز شدید ضدعفونی کننده ها در خیلی از مکان ها به ویژه بیمارستان ها و مراکز بهداشت احساس میشد.
روز یکشنبه  با دکتر ملائکه رئیس دانشکده داروسازی صحبت کرده و آمادگی خود را برای ساخت محلول ضد عفونی در دانشکده اعلام کردم..در این راستا من هم  دانشجویان علاقه مند دعوت کردم و یک تیم تشکیل دادیم و اقدام به تجهیز یکی از آزمایشکاه ها برای تهیه محلول ها کردیم و از ظهر روز دوشنبه با کمک بسیاری از دوستان( بعضی از مسئولین آزمایشگاه ها، نیروهای طرحی، دانشجویان تخصص و دانشجویان داروسازی و همچنین پرسنل خدمات و تاسیسات دانشکده) شروع به ساخت و توزیع محلول ها کردیم.
 در خصوص نتیجه و خروجی کارتان و جزئیات آن توضیح دهید:
در نهایت این پروژه در روز های سه شنبه و چهارشنبه هم ادامه پیدا کرد به نحوی که ما حدود ۲۵۰۰ افشانه و قوطی محلول ضدعفونی برای توزیع بین پرسنل دانشگاه، توزیع در نواحی کم بضاعت شهر و مراکز بهداشت آماده کردیم و همچنین حدود ۱۰۰۰ لیتر مایع ضدعفونی برای بیمارستان ها و قسمت های اداری و آموزشی دانشکده ها آماده شد.
آیا  حمایت کنندگان مالی در این خصوص به شما کمک کردند؟
بله، با حمایت های مالی، افشانه هایی که در مناطق کم بضاعت پخش شدند، مجمع خیریه انصارالهادی و مجمع خیرین سلامت کشور بخش شورای مشارکت های زنان استان خراسان رضوی با هم به عهده داشتند.
آیا این افشانه ها در موارد دیگری هم به کار گرفته شده؟
بله، تعدادی افشانه هم در اختیار جمعیت کودکان اتیسم قرار دادند ، چون این بچه ها شرایط خاصی دارند و کنترل بهداشتی در آن ها مشکل است.
آیا این اقدام زیبا و بزرگ ادامه خواهد داشت؟
بله این پروژه قرار است در هفته آینده هم بنا به اعلام نیاز بیمارستان ها و دیگر مراکز ادامه پیدا کند.

صادق باقری خبرنگار مفدا مشهد

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.