پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۳

هم‌زمان با تعطیلی دانشگاه‌ها؛

آموزش‌های مجازی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گسترش می‌یابد

آموزش مجازی. شهرکرد

معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی کشور از انجام اقدامات لازم برای گسترش هرچه سریع‌تر آموزش‌های مجازی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خبر داد.

به گزارش مفدا شهرکرد، دکتر علی‌اکبر حق دوست در نامه‌ای به معاونان آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور نوشت:  اطلاعات تمامی اعضای هیئت‌ علمی، دانشجویان و دورس از امروز (هشتم اسفند) به تدریج در در سامانه الکترونیک نوید از امروز (هشتم اسفند) قرار می‌گیرد.

وی در این نامه یکی از راه‌های کاهش تعداد کلاس‌های حضوری و در نتیجه کاهش تماس‌های رو در رو به منظور کنترل هرچه بهتر بیماری‌ ویروسی کرونای‌ جدید را استفاده از امکانات آموزش مجازی دانست و افزود: سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی نوید که پیش از این توسط دانشگاه علوم پزشکی مجازی در اختیار تمامی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور قرار گرفته است، می تواند به عنوان زیرساخت اساسی یادگیری الکترونیکی غیر هم‌زمان مورد استفاده قرار گیرد.

حق دوست در ادامه از معاونان آموزشی دانشگاه‌ها خواسته است، تا حد ممکن به جای برگزاری کلاس‌های حضوری و همچنین به منظور جلوگیری از وقفه در روند آموزشی دانشجویان از این امکانات آموزش مجازی استفاده شود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت یادآور شد: در صورتی که تعداد کلاس‌های قرارگرفته بر روی سامانه از تعداد چهار هفدهم درس بیشتر شود، این موضوع را می‌توان بر اساس آیین‌نامه آموزش ترکیبی مصوب شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی در شورای آموزشی دانشگاه‌ها مصوب کرد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.