پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۱

معاون آموزشی دانشگاه در گفت و گو با مفدا؛

با بررسی های انجام شده، تصمیم به تعطیلی فعالیت های آموزشی دانشگاه در هفته آتی گرفتیم

دکتر ملک‌پور افشار

کرونا و نگرانی های ناشی از آن دانشجویان دانشگاه را نیز متاثر کرده است، در چنین فضایی سردرگمی هایی پیرامون تعطیل شدن کلاس ها در هفته های پایانی اسفند ماه برای دانشجویان ایجاد شده است که معاون آموزشی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان در مصاحبه با مفدا کرمان درباره خبر های منتشر شده شفاف سازی کرده است. این مصاحبه را در ادامه می خوانید.

معاون آموزشی دانشگاه به خبرنگار مفدا گفت: همان گونه که دانشجویان مستحضر هستند، ستاد ملی مبارزه با کرونا به ریاست وزیر محترم بهداشت برگزار شد و یکی از موضوعاتی که در این نشست مطرح شد مساله تعطیلی دانشگاه‌ها و مدارس بود.
وزیر محترم بهداشت، در حاشیه این نشست به تعطیلی دانشگاه ها اذعان داشتند، اما آنچه که قدری به محل چالش تبدیل شده است مشروط شدن این تصمیم به برگزاری کلاس ها از راه دور می باشد. در این زمینه از لحظه دریافت صحبت‌های مقام عالی وزارت با همکاران مختلف در گروه های مختلف آموزشی به گفتگو نشسته ایم تا تمهیدات لازم برای آموزش دانشجویان را چاره اندیشی کنیم و خوشبختانه گشایشی  نیز در این زمینه حاصل شده است. از اینرو با مجموعه صحبت‌ها و مشورت‌های انجام شده، تصمیم ما برای هفته آتی تعطیلی فعالیت های حضوری دانشجویان می باشد که این مسئله برای اینترن ها و رزیدنت های بالینی در فضای آموزشی مصداق ندارد. 
دکتر ملک پور افزود: نکته حائز اهمیت دیگر منوط شدن مصوبه تعطیلی دانشگاه ها به امضای ریاست محترم جمهور می باشد که بدیهی است اگر تصمیم به عدم امضای مصوبه تعطیلی دانشگاه ها از سوی ایشان گرفته شود مکلف به اجرای دستور خواهیم بود.
اما علی رغم این‌ موضوع دانشجویانی که به واسطه تعطیلی در شهر های دور از کرمان و در محل زندگی خود حضور دارند نگران غیبت‌هایی که به واسطه عدم امضای دستور؛ که البته احتمال آن بسیار کم می باشد ؛در بازگشت آنها ایجاد می‌شود نباشند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.