پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۹

نامه انجمنهای اسلامی دانشجویان مستقل به وزیر بهداشت

نمکی

دفاتر علوم پزشکی عضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور در نامه ای به وزیر بهداشت خواستار تعطیلی دانشگاه ها تا عید و برگزاری کلاس ها به صورت مجازی شدند.

به گزارش مفدا، دفاتر علوم پزشکی عضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور خطاب به دکتر نمکی رئیس ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا نامه ای نوشتند و ضمن آمادگی در جهت انجام امور آموزشی و جهادی و افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به این معضل، خواستار تعطیلی دانشگاه های سراسر کشور تا عید نوروز و برگزاری کلاس های درسی به صورت مجازی شدند.

متن این نامه به شرح زیر است :

«متاسفانه بار دیگر شاهد آن هستیم که ایران اسلامی درگیر اتفاقی ناگوار شده است. شیوع ویروس کرونا و به همراه آن فوت چند تن از هموطنان عزیزمان باعث آزردگی و ناراحتی سایر هموطنان  شده است.

مردم این سرزمین همیشه در اتفاقات سخت علاوه بر اینکه با استقامت و صبر از عهده آن مشکل بر آمده اند، بهترین صحنه های همکاری و همراهی با سایر هموطنانشان را آفریده اند.

اعضای دفاتر علوم پزشکی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور نیز با اعلام آمادگی همکاری کامل برای کنترل و مهار شیوع این ویروس در کشور از طریق نهاد های مربوط بار دیگر سعی خواهد نمود همراه با مردم این سرزمین در گذر از مشکلات کوچکترین کمک ممکن را کرده باشند.

دفاتر مزبور ضمن اعلام آمادگی در جهت انجام امور آموزشی و جهادی و افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به این معضل، خواستار آن است که نسبت به دو درخواست زیر که در جهت کنترل بهتر همه‌گیری این ویروس قابل اجرا هستند موافقت و همکاری لازم را به عمل آورید.

نظر به تفویض اختیار ریاست جمهوری به این ستاد، نخست با توجه به شیوع ویروس کرونا در شهرهای مختلف کشور و همه‌گیری بالای این ویروس بنابر صلاح‌دید مجامع پزشکی یکی از راه های موثر پیشگیری از انتقال این ویروس، دوری افراد از تجمعات انسانی است.

 همانطور که واقف هستید از مصادیق این تجمعات خوابگاه‌های دانشجویی هستند که بعضا صدها دانشجو در هرکدام از خوابگاه‌ها اقامت دارند و دانشگاه‌های سراسر کشور میزبان هزاران دانشجو هستند که در صورت ابتلا هر کدام از این عزیزان احتمال سرایت بیماری به سایر دانشجویان چندین برابر حالت عادی خواهد بود.

با احترام از جنابعالی خواستاریم با توجه به نظر کارشناسان و نگرانی خانواده دانشجویان و خطر بالای ابتلای دانشجویان به ویروس کرونا در صورت بازگشایی مجدد دانشگاه ها، با تعطیلی دانشگاه های سراسر کشور تا عید نوروز موافقت فرمایید.

دوم با توجه به تعطیلی طولانی مدت مراکز آموزشی سراسر کشور پیشنهاد می گردد نسبت به برگزاری کلاس های درسی به صورت مجازی با هدف کاهش اثرات نامطلوب این تعطیلی گسترده، اقدام فرمایید.

با برگزاری مجازی کلاس های آموزشی علاوه بر جلوگیری از اجتماعات دانشجویی قادر به ادامه فرآیند آموزشی و عدم توقف این امر مهم خواهیم بود.

بدیهی است تصمیم جنابعالی می تواند کشور را از شرایط وخیم و بحرانی تر ناشی از گسترش این ویروس مصون بدارد.

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی همدان

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بابل

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان

انجمن اسلامی دانشجویان۱۳۴۸ دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علوم پزشکی فسا

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شاهد

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی البرز

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علوم پزشکی آبادان

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی دزفول

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قم»

منبع:مهر

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.