چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۸

گفتگوی مفدا

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان :تا کنون مورد مثبت کرونا در استان به ثبت نرسیده است

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان

تاکنون مورد مثبت کرونا در استان به ثبت نرسیده است/ مردم به شایعات بی اساس شیوع کروناویروس توجه نکنند.

دکتر آرزو فلاحی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: تاکنون مورد مثبت مبتلا به کروناویروس در استان به ثبت نرسیده است، لذا مردم به شایعات بی‌اساس در خصوص شیوع این بیماری توجه نکنند.

وی به لزوم پرهیز از انتشار شایعات و اخبار ناموثق مرتبط، تصریح کرد: در روزهای گذشته 51 مورد بیمار مشڪوڪ به ڪرونا در استان بستری و تحت مراقبت قرار گرفتند ڪه از میان آنها، 21 مورد با توجه به وضعیت بالینی نیاز به آزمایش داشتند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه با اشاره به اینکه، نتایج آزمایشات چهار نفر که بیشتر ین احتمال ابتلا به کرونا ویروس را داشتند منفی بود، اضافه کرد: آزمایش سایر بیماران مشکوک هم در حال انجام و ان شالله پس از اعلام از طرف آزمایشگاه های مرتبط، اطلاع رسانی خواهد شد.

دکتر فلاحی ضمن توصیه به اینکه، مردم عزیز سعی کنند با بکارگیری اصول مراقبت های اولیه بهداشتی، رعایت بهداشت فردی و نیز پرهیز از تردد و مسافرت های غیرضروری، از بروز و شیوع این بیماری در استان پیشگیری کنند، تاکید کرد: تا این لحظه مورد مثبتی قطعی از ابتلا به ڪروناویروس در ڪردستان به ثبت نرسیده است و نیز با توجه به اینکه علایم بیماری شبیه بیماری هایی از قبیل سرماخوردگی است لذا اعلام مکرر موارد مشکوک، منجر به ایجاد اضطراب و استرس در سطح جامعه شده و به محض مشاهده موارد مثبت از طریق وزارت بهداشت به اطلاع عموم خواهد رسید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.