چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵

در گفت و گو با دبیر کانون مطرح شد؛

برنامه های کانون ادبی باران در نیمسال دوم

کانون باران

محمد کرامتی دبیر کانون ادبی باران در گفت و گویی کوتاه به بیان توضیحاتی در مورد عملکرد این کانون فعال دانشگاه علوم پزشکی پرداخت.

به گزارش مفدا اصفهان  دبیر کانون ادبی باران در این خصوص به خبرنگار ما گفت:  کانون ادبی باران به عنوان یکی از اولین کانون های دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، مدت هاست که با تعهد به نیازهای فرهنگی دانشگاه و با هدف ارتقا دانشجویان در زمینه های فرهنگی و ادبی در سطح دانشگاه فعالیت دارد. زمینه اصلی فعالیت این کانون بررسی ادبیات داستانی ایران و جهان، به ویژه داستان کوتاه می باشد.

وی افزود: کانون ادبی باران با ۳۵ عضو فعال و حدود ۲۰۰ عضو دنبال کننده به برگزاری جلسات هفتگی مداوم در طول سال می پردازد که در طی این جلسات داستان های کوتاه مرتبط با موضوع تعیین شده بحث و بررسی می شوند. این کانون همچنین جلسات فصلی اختصاصی نقد و بررسی رمان را در طول سال برگزار میکند.  کانون ادبی باران از ابتدای سال ۱۳۹۸ به برگزاری سلسله برنامه ای با عنوان "بررسی و شناخت ادبیات داستانی ملل" پرداخت و در نیمسال اول آن با موضوع "شناخت ادبیات داستانی کشور روسیه" فعالیت داشت.    
کرامتی ادامه داد: در نیمسال دوم سال ۱۳۹۸  موضوع فعالیت های این کانون "شناخت ادبیات داستانی آمریکای لاتین" بود که با برگزاری ۱۲ جلسه اختصاصی و خوانش و بررسی آثار نویسندگان مطرح آمریکای لاتین (گابریل گارسیا مارکز، کارلوس فوئنتس، ماریو بارگاس یوسا، خورخه لوییس بورخس و...) اجرا شد.  
موضوع بعدی این سلسله برنامه "شناخت ادبیات آمریکای شمالی" خواهد بود که از ابتدای سال ۱۳۹۹ شروع خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.