چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۶

شکست در هنگام صعود!

هاشم ترابی - گناباد

هفتمین دوره مسابقات فوتسال قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور نیز با حضور ۶۱ دانشگاه علوم پزشکی در مجتمع خزرآباد ساری به میزبانی وزارت بهداشت برگزار شد.

به گزارش مفدا – گناباد، تیم دانشگاه علوم پزشکی گناباد نیز با آمادگی کامل در این مسابقات حضور یافت و توانست با تلاش ۱۲ بازیکن و کادر فنی در جمع ۸ تیم نهایی از جمع ۶۱ تیم شرکت‌کننده قرار بگیرد؛ آن‌هم در شرایطی که در چند سال گذشته، هیچ تیمی از خراسان رضوی به جز تیم دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نتونسته بود در جمع ۸ تیم قرار بگیرد.

اما در آخرین بازی مرحله یک هشتم در مقابل تیم دانشگاه علوم پزشکی سبزوار مغلوب شده و از صعود به جمع چهار تیم نهایی باز می‌ماند.

پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا در این‌باره با "هاشم ترابی" سرمربی این تیم در دو سال اخیر به گفت‌وگو نشسته که در ادامه می‌خوانید:

"هاشم ترابی" در این گفت‌وگو اظهار کرد: تیم فوتسال دانشگاه علوم پزشکی گناباد از ابتدای آبان‌ماه تمرینات خود را شروع نمود و در طول سه ماه با وجود مشکلاتی که با امتحانات بچه‌ها، مسابقات درون‌دانشگاهی و مسابقه چهارجانبه در سطح شهرستان داشتیم باعث شد تمرینات با وقفه پیش رفته و فقط دو هفته پایانی تمرینات پیوسته‌ای رو داشته باشیم.

سرمربی تیم فوتسال دانشگاه علوم پزشکی گناباد ادامه داد: این تیم با ۷۰ درصد آمادگی به این مسابقات اعزام شده و خدا را شاکرم بازیکنان جدید توانستند جای خالی بازیکنان قبلی سال گذشته که سه بازیکن اصلی را از دست داده بودیم را پر کنند و نهایت تلاش و همکاری را داشته باشند.

وی افزود: در شروع مسابقات با توجه با اینکه در گروه سختی قرار گرفتیم و در بازی اول مقابل تیم دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی که به مربیگری آقای محمدرضا حیدریان (بازیکن تیم ملی و افتخار فوتسال ایران و جهان) هدایت می‌شد قرار گرفته و در شرایطی که سه بر یک از حریف جلو افتاده بودیم، به دلیل اشتباهات فردی بازی مساوی شد.

سرمربی تیم فوتسال دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: در بازی دوم مقابل رتبه سوم سال گذشته یعنی تیم خوب دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بازی کردیم و با نتیجه چهار بر سه بر این تیم غلبه نموده و موفق شدیم همچون سال گذشته به راحتی به مرحله بعدی صعود کنیم.

وی عنوان کرد: در جمع ۳۲ تیم در حذفی اول مقابل تیم صدرنشین گروه ۸ مسابقات یعنی دانشکده علوم پزشکی بهبهان نیز قرار گرفتیم و توانستیم با یک بازی حساب شده، این تیم قدرتمند را در ضربات پنالتی شکست داده و برای اولین بار به جمع ۱۶ تیم صعود کنیم.

ترابی بیان کرد: در مرحله حذفی دوم نیز در مقابل شگفتی‌ساز این دوره از مسابقات  تیم دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر قرار گرفتیم که موفق شده بود مقتدرانه تیم دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله، قهرمان ۲ دوره متوالی قبل را شکست دهد و حذف نماید؛ بازی سختی در پیش داشتیم، ولی بازیکنانم آماده‌تر از همیشه و مقتدرانه با نتیجه پنج بر دو این تیم را شکست دادند و برای اولین بار به همراه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار تنها تیم‌های صعودکننده از استان خراسان رضوی به  جمع ۸ تیم پایانی بودیم.

سرمربی تیم فوتسال دانشگاه علوم پزشکی گناباد اضافه کرد: در مرحله بعد با توجه به خستگی و مصدومیت‌های چندین بازیکن اصلی مان و با توجه به اینکه موقعیت‌های زیادی را ایجاد کردیم و حتی ۶ بار تیر دروازه حریف را به لرزه درآوردیم، بخت و شانس با ما همراه نبود و در مقابل سبزوار نتیجه را واگذار کردیم و از صعود به جمع ۴ تیم پایانی بازمانده و حذف شدیم.

وی سطح این دوره از مسابقات را مثبت ارزیابی و تصریح کرد: سال قبل ۵۶ تیم حضور داشتند اما امسال این مسابقات با ۶۱ تیم برگزار شد و با وجود مربیان ملی و بازیکنان کشوری سطح مسابقات خیلی بالاتر از سال پیش بود؛ به‌طوریکه چهار تیم نهایی سال پیش به جز تیم دانشگاه علوم پزشکی سمنان، بقیه در مراحل حذفی نتیجه را به تیم‌های دیگر واگذار کردند و امسال همه تیم‌ها مدعی بودند و هیچ چیزی از قبل تعیین شده نبود.

بازه زمانی برگزاری مسابقات خوب نیست

ترابی خاطرنشان کرد: این مسابقات هر سال به نحو احسن برگزار می‌شود ولی بازه زمانی برگزاری مسابقات زیاد خوب نبوده و بلافاصله بعد از امتحانات دانشجویان برگزار شده و بعضی تیم‌ها به خاطر همان وقفه‌ای که ایجاد می‌شود برنامه تمریاتشان به مشکل می‌خورد.

سرمربی تیم فوتسال دانشگاه علوم پزشکی گناباد تأکید کرد: هر سال قرعه‌کشی بهصورت آزاد و بدون حضور نمایندگان شهرستان‌ها انجام می‌گردد که اگر به‌طوری باشد که قرعه‌کشی با حضور نمایندگان انجام گردد که ۱۶ تیم پایانی سال پیش، بین گروه‌ها به عنوان سرگروه تقسیم می‌شدند بهتر بود ولی این کار رخ نداده و به طور مثال تیم دانشگاه علوم پزشکی گناباد در دو سال پیاپی در گروه‌های سختی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه دو سال هست که افتخار این را دارم در جمع دانشجویان عزیز و با معرفت دانشگاه علوم پزشکی کار میکنم، اذعان کرد: سال گذشته توانستیم صعود مقتدرانه‌ای از گروه سختی داشته باشیم و تا قبل از آن چنین صعودی صورت نگرفته بود و همچنین امسال هم فوق‌العاده بودیم و تاریخی‌ترین نتیجه ممکن را رقم زدیم و درجمع ۸ تیم پایانی قرار گرفتیم.

کار من در این دانشگاه تمام است

ترابی ابراز کرد: به نظرم با توجه به شرایط فعلی تیم دانشگاه کار من در دانشگاه تمام شده باشد و نیاز به مربی جدید با تفکرات و دانش و ایده‌های جدیدی باشد و انگیزه مضاعفی را به این بازیکنان تزریق نماید؛ لذا از ادامه حضور در تیم دانشگاه انصراف و استعفا داده و امیدوارم که سال آینده، این دانشگاه بتواند نیروی بهتری را به تیم تزریق نموده که بتواند نتایج درخشان و در خور نام علوم پزشکی گناباد کسب نمایند.

سرمربی تیم فوتسال دانشگاه علوم پزشکی گناباد همچنین در پایان گفت: در این دو سال با ۲۵ بازیکن متفاوت کار کردم و این بازیکنان از همه وقت و زندگی خودشان گذشتند و بهترین نتایج را رقم زدند؛ ضمن اینکه در این ده سال مربیگری‌ام حقیقتا هیچ بازیکنانی با این همدلی ندیده بودم و لذا مطمئن باشید این دو سالی که این نتایج رقم خورد مدیون این بازیکنان هستیم و من مربی، کمترین نقش را در این نتایج داشتم که باید قدردان این دانشجویان عزیز، بامعرفت و باغیرت بود.

خبرنگار: رضا میری

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.