چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳

کارگاه آموزشی ویروس شناسی کرونا برگزار شد

نیشابور

کارگاه آموزشی ویروس شناسی کرونا جهت آشنایی وآگاه سازی پرسنل معاونت فرهنگی و دانشجویی و معاونت تحققات و فناوری و معاونت آموزشی برگزار شد.

 به گزارش مفدا  نیشابور، کارگاه آموزشی با محوریت ویروس شناسی کرونا و پیشگیری از عفونت کرونا برای مسئولان و کارکنان دانشکده علوم پزشکی نیشابور روز دوشنبه ۵ اسفندماه ۹۸ با حضور و استقبال کارکنان در سالن آمفی تاتر دانشکده بهداشت و پیراپزشکی برگزار شد.

دکتر هادی فاضل عضو هئت علمی و مدرس این کارگاه  هدف از برگزاری کارگاه را اشتراک گذاری اطلاعات در مورد کرونا ویروس دانست و در مورد ویژگی های ژنتیکی این ویروس توضیحاتی ارائه نمود.

وی با اشاره به پیشینه ظهور ویروس کرونا در طول زمان در صورت های سارس، مرس و در زمان حال به شکل  covid۱۹، اظهار داشت: کرونا ویروس ۲۰۱۹ تا حالا در ۳۲ کشور جهان مشاهده شده است.

در ادامه کارگاه دکتر دستجردی به ارائه توضیحات کاربردی در خصوص اصول مراقبت‌های اولیه بهداشتی و خودمراقبتی در مواجهه با بیماری کووید ۱۹  و  آشنایی با مشخصات و علائم و روش‌های پیشگیری از این بیماری پرداخت.

نحوه شست و شوی صحیح دست ها و نحوه ضدعفونی کردن آنها از جمله مواردی بود که برای شرکت کنندگان در این کارگاه ارائه گردید. همچنین در این جلسه، نحوه رعایت بهداشت فردی و جمعی برای حاضران توضیح داده و بر رعایت دقیق آنها تاکید گردید.

دکتر دستجردی، عدم دست دادن و روبوسی را از دیگر موارد ضروری دانست که در پیشگیری از کرونا ویروس باید رعایت گردد و گفت: اصولا در موضوع  پیشگیری از عفونت کرونا ویروس رعایت بهداشت فردی و محیطی بسیار حائز اهمیت است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.