چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷

اقدامات معاونت فرهنگی دانشجویی دانشکده علوم پزشکی نیشابور جهت پیشگیری از شیوع کرونا

نیشابور

افسانه سلیمانی" مدیر دانشجویی "در گفت و گو با مفدا توضیحاتی در مورد اقدامات اجرایی معاونت فرهنگی و دانشجویی برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا ارائه کرد

به گزارش مفدا  نیشابور، مدیر دانشجویی در مصاحبه با مفدا گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا جلسه اضطراری تصمیم گیری در مورد اقدامات پیشگیرانه از انتقال ویروس کرونا با حضور پرسنل و مدیران معاونت  برگزار شد ، و اقدامات پیشگیرانه در این جلسه به تصویب رسید که به مسئولین مربوط ابلاغ شد. وی نظافت و ضدعفونی کردن سطوح و فضاهای خوابگاه ها را از جمله این مصوبات یاد کرد و افزود: در همین راستا از خوابگاهها بازدید به عمل آمد و پس از اطمینان از تخلیه خوابگاه آموزش کامل  به پرسنل خدمات خوابگاه برای ضدعفونی کردن و گندزدایی از سطوح خوابگاه توسط کارشناسان بهداشت محیط ارائه شد. همچنین برای افزایش اطلاعات عمومی و سطح بهداشت کارگاه آموزشی با محوریت ویروس شناسی توسط دکتر فاضل و پیشگیری از بیماری کرونا توسط دکتر دستجردی برای پرسنل معاونت فرهنگی دانشجویی  و معاونت آموزشی برگزار شد.

مدیر دانشجویی آگاهی رسانی به دانشجویان جهت آشنایی با راه های انتقال و روش های پیشگیری از کرونا ویروس ،از طریق  تراکت، فایلهای تصویری و کلیپ های آموزشی، به خصوص در فضای مجازی از طریق رسانه مفدا را از دیگر اقدامات آموزشی این معاونت در این خصوص یاد کرد.

افسانه سلیمانی، ضد عفونی کردن و گندزدایی سلف سرویس  زیر نظر کارشناسان بهداشت محیط را از دیگر اقدامات این معاونت در حوزه تغذیه خواند و ادامه داد: تمامی سرویس های حمل و نقل نیز به صورت ویژه ضد عفونی شد.

سلیمانی در پایان افزود بنا بر ابلاغ معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت، کلیه برنامه ها و فعالیت های فرهنگی و هنری و ورزشی و نیز اردوها تا اطلاع ثانوی در اسفند ماه لغو می باشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.